Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éreztétek a földrengést? Hol...

Éreztétek a földrengést? Hol lehet jobban érezni az emeleten panel lakásban, vagy lent a talajon, földszinten, kint az utcán? Illetve mitől van a földrengés?

Figyelt kérdés

Itt Zalában a héten már másodszorra tapasztaltuk a földrengést, elég ijesztő volt. Az ágy billegett, a kulcs, a felakasztott érmeim, a csillást mozgott, himbálózott és zörgött.. Félelmetesnek tűnt.

Tegnap reggel volt, akkor én semmit nem éreztem, még aludtam. Ma 12:20-kor volt, azt már nagyon érezni lehetett..


Viszont van ismerősöm, aki ugyanabban a városban lakik ,mint én és nem érzett semmit..

Volt, aki pl éppen futott, és semmit nem érzett..


Miért van az ,hogy a a héten ez már a második földrengés.. És tavasszal is volt azt hiszem 2-szer... Itt nálunk úgy tűnik egyre többször tapasztaljuk.

A barátnőm Pesten még egyszer se számolt be ilyenről, nem tapasztalt még földrengést..


Ha ti is éreztétek, merre éreztétek, mit tapasztaltatok?



2020. dec. 29. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen éreztük! A Velencei tó közelében élünk. Mozgott a fotel alattam, de azt hittem, hogy a kutyám, aki a térdemen könyökölt és csovizott, hogy ő miatt reng a fotel. Beszédültem, de ilyen volt már máskor is, viszont amikor felnéztem láttam, hogy körbe mozgott a csillár. Szerencsére csak pár mp-ig tartott.
2020. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2020. dec. 29. 15:33
 3/11 anonim válasza:
100%
Nálunk is volt Kaposváron, de azért ez durvább volt. Először azt hittem csak szédülök mert fáradt vagyok, aztán láttam, hogy mozognak a tárgyak. Asztal, szék, ruhatartó, ventillátor, sb... beálltam az ajtószárfa alá, ha megsérül az épület akkor az megvéd a leeső daraboktól. De pár másodperc múlva nyilvánvalóvá vált, hogy ez nem gyengül hanem mégjobban erősödik úgyhogy tűz kifelé. Futottam és kiabáltam az épületben, hogy takarodás kifelé. Velem együtt futottunk ki vagy 100-an. Én a harmadikról leértem 5 másodperc alatt :D Csak a bejárati ajtón akadtam fent mert belépőkártyás de eszembe jutott, hogy ott a vésznyitó. Utána egy jó fél óráig senki nem mert visszamenni. Ennyire kemény földrengés még nem volt. Tőlünk pár kilométerre délre sérültek meg épületek, falak repedtek meg. Amikról tudok azok Zákányban és Barcson vannak.
2020. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Pesten laktam, amikor 2013 környékén volt egy földrengés. Épp feküdtem az ágyon, ami többször felemelkedett velem, pedig nem vagyok egy nádszál, hogy finoman fogalmazzak. A 7. emeleten laktam.
2020. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az nagyon durva... És megrongálódott a lakás?

Tehát , ha mondjuk van egy erős földrengés, mint Horvátországban, akkor ki kell menekülni a házakból, lakásokból?

2020. dec. 29. 15:44
 6/11 A kérdező kommentje:
De Kaposváron ennyire lehetett érezni?
2020. dec. 29. 16:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Baranya északi részén (kis faluban) durván éreztem!

Rángatott a székkel együtt... minden mozgott és csörömpölt a házban. A csillár és minden más lógó cucc erősen lengett.

2. másodperc után már élveztem, mert rájöttem mi történik és éreztem az anyatermészet erejét.

Senkik vagyunk srácok ezen a bolygón... Senkik!

Egy ilyen geológiailag stabli környéken ahol a Mecsek, Mórágyi rög stb található ekkora mértékben tapasztalunk meg rengést az elég jó jelzés a Földtől. hogy nem mi vagyunk itt a főnökök!

2020. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éreztem semmit, csak hallottam róla.

Budapesten lakom.

2020. dec. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én olyant éreztem vas megyében mintha rosszul lennék, szédülnék. Családtagjaim nem éreztek semmit. Furcsa, hogy én igen.
2020. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Geofizikusnak tanulok. Nem kell még kimenekülni egy ekkora rengésnél, ha az több száz kilométerre volt, a rengés intenzitása eléggé lecsökken. Ez egy nagy rengés volt, ezért is éreztük sokkal nagyobbnak, ijesztőnek, de pl 1-es, 2-es, időnként 3-as magnitúdójű rengések kb hetente vannak Magyarországon is, ezekből semmit nem érzékel a többség. Az építészetben figyelembe veszik azért ezt, szabványosítva van, hogy mekkora rengést kell kibírnia 1-1 építménynek, természetesen az idős épületek, illetve a merev, téglaépületek nagyobb veszélynek vannak kitéve (az más kérdés, hogy ez a szabvány mennyire jó, vannak területek, ahol óriási a hiba, és sok terület, ahol nagyobb a földrengésveszélyeztetettség, pl. Olaszország, Seattle megszívja ennek a levét). Mi viszonylag szerencsés helyen vagyunk, nagyjából jók a geológiai körülmények, kevés nagyváros és magas híd/ház, különben sokkal erősebb lett volna, és sokkal nagyobbnak tapasztaltuk volna a rengést.
2020. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!