Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak a dronommal?

Mit csináljak a dronommal?

Figyelt kérdés

Még nyár elején kaptam a 18. születésnapomra, hónapokig vártam hogy megkapjam, végre meg lett, mindennap használtam nyár végéig, de most hidegben nem, az új drón törvények miatt viszont használhatatlan lesz január végétől, és porosodhat a polcon... De viszont mégis csak vártam és ilyen fontos szülinapra kaptam, de viszont most még jó pénzt lehet érte kapni, szerintetek eladjam?

(Dji mavic mini)



2020. dec. 29. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
mi a pontos típus?
2020. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Zárójelben említettem, DJI Mavic mini, nagyon jó gép egyébként, sajnálnám is, de sajnos nincs más lehetőség, szerinted?
2020. dec. 29. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

jah elsikolottam felette, bocs... a sör az oka na :D Meg én a kulcsszavakat nézem elsősörben - sorban.


nem lesz használhatatlan! kicsit mások lesznek a szabályok, de azért majd lehet használni

Ha egy város közepén szeretnéd használni leglisan, akkor több időbe és több pénzbe fog kerülni persze... Delakott területen kivül tudzs vele repülni engedély nélkül is majd!

Lehet, hogy nem fogsz tudni szép felvételeket készínteni templomtornyokról vagy hidakról, de gyakorláshoz nagyon jó ha kint a terepen repkedsz! Én a reoüléseim több mint 90%-át a pusztában, a kukaricaföldön csinálom a minivel és az air 2-vel.


ajánlom figyelmede a dronehungary és a légrét.hu youtube csatornákat és az ott található videókat.


pontosan nem tudjok még, hogyan, hol és miként tudunk vizsgázni, regisztrálni ez igaz. kell egy kis türelmet tanúsítani az új rendszerre átálláshoz, de majdcsak megoldjuk valahogy.



Ha a pusztában szeretnél repülni akor bármikor megteheted

Ha pedig városban, akkor tervet kell készíteni mit hol és hogyan szeretnél megrepülni (ezt eddig is illet megtenni annak érdekében, hogy ne pazarold el az akkumulátort).


Nyugodj meg, nincs akkora baj mint amekkorának beállítják sokan! :)

Az új törények nem minket hobidrónosokat súlytanak, hanem azokat akik ... szóval akik olyan dolgokat fényképeznek és osztanak meg amiket nem kellene... ha érted mire gondolok.

2020. dec. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okes hát köszi, csak nem tudom, szerintem akkor korlátozzák őket, mert azert eléggé keresztbe tesz a hobbisoknak is, rengeteg plusz költség...
2020. dec. 30. 01:42
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Minden hobbi ugyanannyiba kerül!

ha drónozol akkor annak is van költsége

ha motorozol annak pláne

ha horgászol, az sem olcsó

ha kerékpározol az is jó drága tud lenni

ha fotózol az sem olcsó

ha jó könyveket szeretnél olvasni, arra is költeni kell....

Az alkoholizmust, vigit, drokogat meg sem említem :D


ha nem akarsz költeni semmire, akkor maradj otthon és nézd a plafont és vakard a t.k.det. :D

Azt merném mondani, hogy repülj illegálba', mert azt nem illik javasolni... :))))

2020. dec. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

ebben a pillanatban sehogyan nem lehet legálisan repülni, mert csak törvény van, vizsga viszont még nincs, anélkül meg nem lehet szabályosan csinálni:

[link]


utána már összetettebb a kérdés. a törvény betartása nem lesz lehetetlen és úgy lehet majd használni a drónt. viszont szabálytalanul használva szívás lehet akkor is, ha nem politikusok telke felett repkedsz. egy akadékoskodó szomszéd, vagy más rosszakaró is bőven elég lesz. körültekintően kell csinálni, de az amúgy sem árt.


a drón nem játék!

2021. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!