Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kínából érkező csomagomat...

Kínából érkező csomagomat mrgfogták a vámosok, hogyan kell kitölteni az Egyszeri import vámkezelési megbízást?

Figyelt kérdés
Vettem kettő darab különböző tipusú elektronikai eszközt egy csomagban, hogyan írjam be a küldemény tartalomhoz? Külön-külön, vagy egyben?

#vám #kitöltés #Aliexpress #Egyszeri import vámkezelési megbízás
2021. jan. 1. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Tételesen írd be. Ha nem ugyanaz, akkor nem tudod beírni, hogy 2 db X termék, mert az egyik X, a másik Y. Valószínűleg az áruk is eltérő.
2021. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hónapja voltam ugyanebben a szituációban, én ez alapján töltöttem ki a mellékelt vámkezelési lapot: [link]
2021. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 2 terméket egy pakkban vettem, így nem tudom pontosan az egyiknek, valamint a másiknak az árát. Ilyenkor mi a teendő? Az össz értéket felezzem, és úgy írjam be külön-külön?
2021. jan. 1. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben, ha tényleg nem tudod semmilyen úton-módon kideríteni az áruk tételes vételárát, én külön sorban tüntetném fel őket, de az "áru egyedi értéke" mezőt kihagynám mindkettőnél és csak az összértéket adnám meg. Megjegyzésként esetleg odaírhatod, hogy mivel egyben jutottál hozzájuk, csak összértéket tudsz megállapítani. Ha nem haladja meg az előírt értékkorlátot, valószínűleg nem fognak szekálni vele.
2021. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az "előírt értékkorlát" alatt azt az összeget értettem, ami alatt nincs se ÁFA, se vámkezelési költség, ha pl. Kínából rendelted a dolgaid. Fejből hirtelen nem tudom, 20-25 euró között mozog azt hiszem ez a szám.
2021. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos meghaladja, 16 ezer forint volt.
2021. jan. 1. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!