Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tetszik ez a novella?

Tetszik ez a novella?

Figyelt kérdés

Köszi, ha elolvasod, kíváncsi vagyok a véleményedre:))



Hétfő van. Utálom a hétfőt. Unalmas napomat egyetlen gondolat villanyozta fel, mégpedig, hogy a kedvenc pisztáciás jégkrémem akciós a második kedvenc élelmiszerüzletemben. Elég szánalmas lehet, hogy egy emberben egy pisztáciás jégkrém tartja a lelket de hát mindenkinek vannak rossz napjai, na. Délutáni csúcsforgalom van, a Bartók Béla úton sétálok a csípős hidegben. Szembejön egy apuka a kislányával, a gyereknél egy rettenetesen csúnya cipősdoboz-betlehem. Vígan ugrál az apja mellett. Na igen, a gondtalan gyermekkor, szép is az. Ha belegondolok én is elég gyerekes vagyok a jégkrémrajongásommal, de közel sem vagyok gondtalan. Megérkezek az üzlethez, bemegyek, elég sokan vannak, mindenki most vásárolja a vacsorához szükséges dolgokat. Nem szoktam ebbe a boltba járni így nem mozgok otthonosan. Egy kisgyerek gumicukorért bömböl az anyjának, gyorsan felhangosítom a zenémet. Elindulok egyenesen előre, aztán jobbra, majd megint jobbra. Egyik oldalról illatosított wc-papír, másik oldalról penetráns állateledel szaga terjed felém. Megszaporázom a lépteimet ugyanis kezd rámsülni a télikabátom. Némi bolyongás után végre megtalálom a hűtőpultot. A pisztácia elfogyott- vagy nem is volt? Ezt vártam egész nap, ezért kerültem, ezért állok most izzadva egy tömött üzlet közepén. És nincs. Szar érzés, meglehetősen szar. Mindegy, jó lesz a puncs is, mondom magamnak, miközben egy másodpercig átsuhan az agyamon anyám kedvelt mondása, hogy legyek hálás mert valakiknek még ennyi se jut. Sietek a kasszához, nyilván kilométeres a sor, nem értem miért nem nyitnak még egyet. Miközben egyre fogyó türelemmel várok a soromra az aprót szorongatom izzadt markomban. Vajon mi tapad a pénzérmékhez? Talán jobb nem belegondolni. Előttem egy öregasszony még visszaszalad egy fürt banánért, feltartva ezzel az egész sort. A kasszás bocsánatkérően pillant rám, én a francba kívánok mindenkit. A néni sikeresen visszatotyog a banánnal, már fizet is és végre én jövök. A kasszás lehúzza az árut, kicsit félek, hogy bolondnak tart amiért öt fokban jégkrémet veszek.

-Egyszáz-harmincas lesz!

Fizetek, távozok a kasszától. Micsoda megkönnyebbülés! Kicsomagolom az áhított fagyit, a papírt kidobom a kukába és kilépek az utcára. Metsző hideg van odakint, de rendíthetetlenül nyalom a jégkrémemet. A járókelők megbámulnak, talán megkérdőjelezik épelméjűségemet. De mindez már annyira nem izgat. A fülemben a zene, a külvilág megszűnik, most csak én vagyok és a fagyi akire egész nap gondoltam, senki nem állhat közénk, semmi nem teheti tönkre ezt a pár perc boldogságot. A bódító érzést megzavarja egy kósza gondolat. Nem akarok hallgatni rá mert tudom hogy az agyam küldte. Én most csak át akarom adni magam az érzéseimnek, figyelmen kívül hagyva a logikát. A makacs gondolat nem tágít, tovább ostromolja a falat amit az ésszerűtlen cselekedetem köré húztam. Végül kaput nyitok neki, és amint az utolsó falatot is eltüntettem az agyam lemondó hangon így szól:

-Szegény torkodnak ez nagyon fog fájni.



2021. jan. 6. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen. És bár fáj a fejem végig bírtam olvasni, így nem lehet rossz. Érdekes volt és élethű.
2021. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem novella.
2021. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk tényleg nem az.
2021. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ok na nem találtam jobb szót
2021. jan. 6. 23:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett!
2021. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetszett. Néhol kuncogtam is rajta. Van az íráshoz tehetséged, de máskor ne írd ennyire tömören, levegőtlen a sorokat. (Van egy kevés egybeírás, de elmegy. Helyesírást nem néztem alaposabban, de így elsőre jónak tűnik)

Ha nem is Örkény egyperces, de rövidnek (one shot), vagy ahogy én nevezem: szösznek megfelel. :)

Szerintem hívhatod: napló egy percesnek, esetleg napló szösznek, vagy napló - gondolatoknak.

Ha van még más, én szívesen olvasnám. :)

2021. jan. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetszett az írásod, bár néhány észrevételem lenne.

Ezt írod:

"...jégkrémem akciós a második kedvenc élelmiszerüzletemben.

Nem szoktam ebbe a boltba járni így nem mozgok otthonosan."


A kettő mondat egymásnak ellent mond. Vagy kedvenc üzletem, és akkor otthonosan mozgok, ill. ha nem mozgok otthonosan, akkor hogyan lehet kedvenc?


"A pisztácia elfogyott- vagy nem is volt?" Bad Spencer filmje jut erről eszembe, szinte szó szerinti idézet. Próbáljunk saját ötleteket leírni.


Egyébként ez a novella kifejezés által takart írásműtől nagyon messze van. Talán egy halvány karcolat. De nem rossz!!! Írj még többet, próbálgasd a gondolataid összefűzését, de a helyesírási szabályokra is figyelj oda.

2021. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! A Bud Spencer utalás szándékos volt;) Az élelmiszerüzletes dolog érhetően hangzott a fejemben de arra gondoltam, hogy konkrétan abban az üzletben nem vagyok jártas, mert nem oda szoktam járni hanem az üzletlánc egy másik helyen lévő botjába. Köszi az észrevételeket!:)
2021. jan. 8. 15:45
 9/15 anonim ***** válasza:

na ízlések és pofonok...erre mondják

ha nincs pisztáchia-jön a bepunch....

nem pontoznám...

mit akartál vele közölni amúgy?!?

2021. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

9-es!

A 7-es válaszadó vagyok. Semmi érdekem ahhoz, hogy megvédjek, vagy támadjak bárkit. Te ezt kérdezed magától a kérdezőtől: "mit akartál vele közölni amúgy?!?"

Bármelyik író, bármilyen írásával vajon mit akar közölni az olvasóval? Elmondom mit. A saját gondolatait, a saját érzéseit, a saját meglátásait. Az, hogy ezek a gondolatok, érzések és meglátások melyik olvasóban milyen érzéseket váltanak ki, az már az olvasó intellektusától függ.

Nincs több mondanivalóm.

2021. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!