Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lakásom megvétele után a...

Harlekin73 kérdése:

A lakásom megvétele után a vevő sérelmezte, hogy a kémény bélelése sérült (amiről nem tudtam), jogi útra terelné a helyzetet, hibás vagyok e ebben a szituációban? Szavatossági igényre hivatkozik.

Figyelt kérdés

#vásárlás #szavatosság #Lakásjog, #szerződés utáni reklamáció,
2021. jan. 9. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Benne van a szerződésben, hogy a kéményt ellenőriztetted?

Vagy az van benne, hogy "megtekintett állapotban" vette át a lakást?


Magánház, vagy társasházi albetét igatlan?

.

Amúgy a Kúria határozata kimondja, hogy a kémény nem magántulajdon,

hanem az osztatlan közös tulajdon olyan része, amit a Tház köteles

biztosítani az albetétesnek.

Mit mond ki a Tház alapító okirata? Kitér-e erre?

2021. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magánszemélytől való vásárlásnál nincs ilyen, hogy szavatosság, visszafizetési garancia etc. etc. Vagdalkozzon csak, az ő baja, hogy nem nézte meg előtte
2021. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A lakás belvárosi , ötvenes években épült társasház. (az alapító okiratot még átnézem). A kéménybélést nem ellenőriztettem, eszembe sem jutott hogy sérült lehet, nincs benne a szerződésben. Klasszikus szerződés, a megtekintett állapot van benne.

A második válaszadónak válaszolva ezt találtam a lakásjognál:


A Ptk. (2013. évi V. törvény) szerint a kötelezett (eladó) hibásan teljesít, ha a szolgáltatás, vagyis esetünkben az ingatlan, a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben, illetve a jogszabályban megállapított minőségi követelménynek. A kötelezett azonban nem teljesít hibásan, ha a jogosult (vevő) a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy ismerni kellett a hibát. A szavatosság, tehát egy objektív kötelezettség, amely kimentést nem tűr.

2021. jan. 9. 09:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Az alapító okiratban a pontos meghatározás:

" A kémények falazatai " szerepel.

2021. jan. 9. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszra szeretnék reagálni.

Azt nem értem, hogy egy belvárosi lakás tulajdonosaként simán rám szállt a kéményseprő vállalat és kifizettettek velem a javításért közel 800 ezer forintot, + a szemlék! A hab a tortán az volt, hogy mindez határidővel volt megfűszerezve és senkit nem érdekelt, hogy embert ölök-e azért éjjel, hogy meg tudjak felelni a semmiből jött, hirtelen elvárásoknak.

Amit nem értek ezen, hogy amikor kiadás van, akkor magántulajdon minden, egyéb esetekben pedig "köztulajdon" minden...

Érdekes ez az ország!

2021. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szavatosság akkor lenne értelmezhető ha új lakást vett volna a vevő. Használt lakasnal ilyen nincs szerintem. A megtekintett állapotú vétel véd téged. Magyarul ha vásárláskor nem ellenőrizte utólag már nem jöhet vele elő. Miért? Mert a sérülés történhetett a vásárlás után is. Ez pedig téged már nem érint.
2021. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen de sajnos uj lakásnál sem . Tertivevényesre nem válaszolnak.
2023. febr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!