Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan léphetek kapcsolatba a...

Hogyan léphetek kapcsolatba a paypal-al?

Figyelt kérdés
Ma érkezett 4 email-em németül a paypal-tól. Fordítóban lefordítottam és lényegében valaki regisztrált az én email címemmel. De igazából nem vagyok benne biztos mert arra gondoltam hogy ez lehet csak spam. Viszont jó lenne ha valahogy kapcsolatba tudnék velük lépni a biztonság kedvéért.

2021. jan. 10. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha elírták a címet és nem kattintasz az aktiváló linkre, nem fog semmi történni. Aktiválás hiányában a rendszerek 24/48 órán belül törlik a regisztrációt, neked ezzel semmi teendőd nincs.

Direkt bele van írva a regisztrációs üzenetekbe, hogy ha nem kezdeményeztél regisztrációt akkor hagyd figyelmen kívül az üzenetet. Az pedig evidens, hogy más regisztrációját a te fiókodból nem hitelesíted.

2021. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

PayPal esetén a legegyszerűbb - és legbiztosabb - módszer az email eredetiségének ellenőrzésére, hogy megnézed a megszólítást.

Ha egy általánosság van (tisztelt uram, kedves ügyfél, stb.) akkor kamu. A PayPal MINDIG a felhasználó teljes nevét használja megszólításra az email üzeneteiben.

Ezután megnézed, hova mutatnak a linkek az emailben. Nem kattintasz semmire, csak fölé viszed az egeret. Ha paypal.com-ra mutat, akkor lehet valódi. Ha bármelyik link gyanús url-re mutat (pl. paypalsupport.weblofasz.ru/paypal/login) akkor kamu.

És mint az egyes mondja, ha valódi lenne is, nem kell rá reagálnod, és megszűnik - de ezt írja is. Bár kétlem, hogy erről lenne szó, sokkal valószínűbb, hogy kamu adathalász emailek.

2021. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!