Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki depressziós felismeri;...

Aki depressziós felismeri; hogy ő beteg?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Persze.
2021. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem okvetlenül veszi észre, mivel lehet lassú a megbetegedés folyamata. Ezen felül, ha valakinek nincs megfelelő önreflexiója, akkor előfordulhat, hogy nem veszi észre az elváltozást. Illetve ha valakinek nincs megfelelő visszajelző környezete ("nem ilyen voltál régen" és "mi van veled, úgy megváltoztál"), az is akadályozza a felismerést.
2021. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Vki igen, vki nem. A műveletlen, egyszerűbb emberek sokszor inkább ráfogják az időjárásra, szegénységre, stb. De szerencsére sokan elég intelligensek, h rájöjjenek, h depisek. Olvasnak könyveket, cikkeket, néznek filmeket, beszélnek másokkal, orvossal, stb. És sokan még arra is képesek, h rájöjjenek mitől lettek depisek, illetve hogyan jöjjenek ki belőle.
2021. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Persze! Manapság még az is elismeri, hogy ő depressziós, aki nem az. Elég egy pár borongós, napfényszegény téli nap, és mindenki egyből a depresszió jegyeit véli magán felfedezni.
2021. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
(nagyon) általában igen
2021. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Nekem körülbelül egy éve diagnosztizálták, hogy bipoláris zavarom, másik nevén mániás depresszióm van. Soha egy percig sem gondoltam arra, hogy bármi baj is lehet velem. Mindig találtam arra okot, hogy miért vagyok szomorú: hol a rossz emlékeimre, hol a családi problémáimra, máskor pedig a stresszes életemre fogtam a dolgot. Az ok nélküli, felfokozott mániás boldogságra meg nem kerestem magyarázatot soha. Azt egyszerűen csak élveztem és kész.

Amíg nem tudtam, hogy ilyen betegségem van, mindig úgy gondoltam, hogy a depresszió gyengeség. Úgy voltam vele, hogy én is állandóan szomorú vagyok, én sem látom semminek semmi értelmét, de mégsem rinyálok, pedig nekem sokkal komolyabb problémáim vannak, mint azoknak, akik depressziósak. Meg sem fordult a fejemben, hogy nekem is valamilyen hangulatzavarom lehet.

Amikor megkaptam a diagnózisomat, még utána is sokáig nem akartam elhinni, hogy mi a helyzet. Minden áron be akartam bizonyítani, hogy téves a diagnózisom, hogy valamit benéztek a pszichiáterek. Általában arra hivatkoztam, hogy rengeteg tünet nem jellemző rám, hiszen a túl nagy étvágyon kívül semmilyen testi tüneteim nem voltak soha, a feladataimat is mindig kiválóan el tudtam látni.

Végül jó sokáig kellett győzködni engem, hogy elhigyjem, hogy valóban baj van odafent. Azóta meg már elfogadtam és beletörődtem. Sajnos azóta valamennyire másként tekintek önmagamra, de hát nincs mit tenni.

2021. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Tehát hagytad, hgy beléd plántálják a betegségtudatot, uccsó. Pntosan ez a pszichológusok célja, hiszen az egyetemek ontják a friss diplomás szakembereket, és mind meg akar élni a végzettséségől.
2021. nov. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!