Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi folyik a Magyar Posta...

Mi folyik a Magyar Posta budaörsi logisztikai - elosztó - központjában?

Figyelt kérdés

Dolgozik közületek valaki a Posta budaörsi központjában, ahová a külföldi (főleg kínai) csomagok befutnak? Térdig gázoltok az azonosítatlan csomagokban? Uralhatatlan a rengeteg csomag rendszerezése, továbbítása?

Rendre nem kapom meg az országba beérkező csomagjaimat. Egyszerűen Magyarországon elakad. Felelős nem lesz. Posta is tudja...hiszen hogyan is találom én meg a 1200 Ft-os kis csomagomat...elkeserítő



2021. jan. 17. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve karácsony előtt kaptam az infót egy csomagfelvevő futártól, hogy az OLK-n az udvaron raklapon, ponyva alatt áll a sok csomag. Szerintem azóta se sokat javult a helyzet.
2021. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A posta kapacitása ugyanolyan vagy rosszabb évről évre, miközben egyre többen és több dolgot rendelnek Kínából. A szállítási és feldolgozási időkön is látszik, hogy nem bírnak a mennyiséggel, és itt vár az országba érkezés után a csomagod egyáltalán arra, hogy sorra kerüljön.

Még nyárig kell kibírnod, akkor fognak az adózási szabályok változni, hátha ettől csökken a rendelési kedv.

2021. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg többnyire ezek sima nemzetközi küldemények, magyarul ahogy beér magyarba, nem lehet nyomonkövetni őket. Ha ajánlott, akkor lehet. De alapjáraton is silány a posta nyomkövetési rendszere. Ha ilyen problémád van, vedd fel a kapcsolatot a logisztikai üzemmel.
2021. jan. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem Budaörsön van a gebasz hanem ott ahová legelőször lepakolják a repülőgépről és a VÁM-ra vár amíg sorra kerül.Hiába vámmentes akkor is vetnek rá egy pillantást nincs-e benne valami illegális vagy ami kis méretű de mégis vámköteles a felirata ellenére.Ha vámköteles akkor meg elkezdődik a papírmunka stb.az elosztóba csak akkor kerül ha a vám kiadja a kezéből kézbesítésre és megkapta a magyar postai azonosítóját.Ezért mondhatja a posta ártatlan szemekkel hogy náluk nincs mert (még)nem kapta meg a vámtól-vagy eleve a vám sem kapta meg mert már előtte eltűnt itt vagy külföldön.

Amikor bekerül az elosztóba ott feldolgozzák és szétosztják a "bázisok" között (többnyire éjszakai kamionos szállítással)amik a nagyobb városokban vannak "vidéken"(Bp.-n 2db)de nem feltétlenül szállítják ki oda mindet egyszerre mert tudják hogy egy konkrét bázisnak-ahonnan a kézbesítők indulnak-mennyi a napi kapacitása,mondjuk 5000csomag akkor nem küldenek oda 6000-et mert ezeknek bázisoknak nincs hatalmas raktáruk ahol tárolni tudnák+számolnak azzal is hogy vannak olyan csomagok amiket 2x kell vinni ezért azok este visszakerülnek ugyanarra a bázisra.Karácsonyi stb.nagyüzemben ezért az elosztóban feltorlódnak a csomagok.

Voltam csomagos postás,kb.ennyit szűrtem le az ott hallott infókból mert nem osztják meg a teljes technológiai folyamatot a máshol dolgozókkal.

2021. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek
2021. febr. 3. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!