Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ennyire "terjesztik" a...

Ha ennyire "terjesztik" a robotok hogy elfoglalják a világot miért nem pusztítják el őket?

Figyelt kérdés

Elveszik a munkánkat állitolag 2029ben robot uralom lesz

De akkor miért nem pusztitják el őket?



2021. jan. 20. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem pusztítják el őket? Mert a robot munkaerő sokkal hatékonyabb, mint az emberi. Gyorsabb, nem ejt hibát és nem nyafog a munkahelyi körülmények miatt mondjuk. A robotok nem szószerint veszik el a munkánkat, hanem csupán ellustulunk. Habár én ezt se tartom reálisnak, mert a robotok karbantartásához viszont ember kell, ami újabb munkalehetőség. Ezen kívül számos olyan dolog van, amit az ember soha nem fog robotokra bízni.
2021. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

és ha egyszer a robotok tényleg elfoglalják?

akkor szembe kell szállni velük

2021. jan. 20. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha "úgy" elfoglalják logikus, hogy szembe szállunk velük.. De őszíntén szólva szerintem ilyen nem fog történni. :D Maximum ha az ürlények által kreált harci robotok szálják meg a földet.
2021. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nagyon szomorú vagyok, hogy a traktorok elvették a kapások munkáját.

Ugyanígy a gyártósorok elvették a kézművesek munkáját.

De nincs már harangozó és lámpagyújtogató sem.


Sajnos hülyék még vannak.

Olyanok, akik 2 agysejtnél többet egyszerre nem tudnak használni.

Mert akkor már normális gondolataik is lennének.

2021. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Én robot tervezéssel és kivitelezéssel foglalkozom. És mivel van beleszólásom mert ha nem lenne nem csinálnám, olyant akarok beiktatni hogy egy ember max 1 robottal rendelkezhessen és ha egy cégnek robot kell csak bérelni tudjon. De mivel a robot olyan jó munkaerő többet is lehessen kapni érte mint egy ember fizetése. Nem haszonszerzés céljából alkotok robotot, hanem mert olyan munka áll elöttem amit robot nélkül csak humán erőforrással nem lehet elvégezni. Pl a sivatag túl zord hogy ember lakja. De lehetne abba az irányba terjeszkedni ez az oroszok bebizonyították. A világot csak egy világot megváltoztató dologgal lehet megváltoztatni. A robot elvenné a betakarító munkások munkáját, de ha együtt dolgozik az ember és a robotja akkor eggyüttes erővel nagyobb teljesítményt, teljesíthet. Attól függ milyen robotról van szó. Egy mini rover vagy drón vagy mini csónak mini tengeralattjáró, nem fogja elvenni az ember munkáját, meg füg attól is hogy mennyire értelmes a robot, mert egy gépi lemezvágó, csak az emberi erő felhasználását csökkentette nem vette el az ember munkáját, ahogy a hasítógép és fűrészgép sem. Tehát egy dajkarobot vagy egy szórakoztatóeszköz nem fogja elvenni az ember munkáját. De egy transzhumán vagy ,pszeudo entitás, már annál inkább. Én lánctalppal és 6 karral tervezem az első robotom, de van emberszerű már kinyomtatva. Evvel azt akarom mondani hogy csak az ember hozzáállásától függ hogy átadja e munkáját vagy sem.
2021. jan. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!