Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásárlásnál általánosan van...

Vásárlásnál általánosan van mindenhol az elállási lehetőség a vásárlástól vagy mindenhol máshogy?

Figyelt kérdés
Ha én mondjuk vásárolok egy terméket és előre átutalom a pénzt de közben még sem kell a termék akkor írásban vissza lehet mondani ha még nem dolgozták teljesen fel vagy nem adták még át szállításra?

2021. jan. 24. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
csak online vásárlásnál van elállási lehetőség.
2021. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom de ha még elő sem lett készítve a termék küldésre csak vissza jelezték a rendelés elfogadását és kaptam egy igazolást az össze átutalásáról itt még könnyen vissza mondható?Sajna kicsit elhamarkodottan döntöttem.
2021. jan. 24. 17:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Internetes rendelés esetén átvételtől számítva 14 napon belül indoklás nélkül el lehet állni a vásárlástól.

Ettől a naptól számítva 14 napon belül kell a terméket visszajuttatnod.

Ennek a költsége téged terhel. Az elállási jog bolti átvételnél is megillet.

Vannak kivételek.

Azt, amit durekt neked készítenek, nem mondható le így.

Intim dolgok csak bontatlan copmagolásban. Ha volt.

Ha még csak visszaigazolást kaltál, akkor mielőbb jelezd, hogy nem kéred.

Azzal számolj, hogy a pénz visszautalása nem megy azonnal.

Ezt tőrvény biztosítja.

Egyes cégek ettől eltérhetnek, de csak kedvezőbb irányba

Pl 14 helyett 30 napot ad.

2021. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3/


Értem de a terméket még csak fel sem adták még csak tegnap a rendelés ment be csak egy visszaigazolást kaptam,hogy rendelést adtam le meg,hogy kifizettem az árát előre utalással.így is kiküldik és én küldöm vissza,hogy elálljak vagy még tudják törölni mivel nem adták át szállító cégnek?

2021. jan. 24. 17:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja bocs a végét ne teljesen olvastam,oké ha vissza utalják nekem mindegy hány nap.Küldtem nekik rendelési azonosítóval egy üzenetet,hogy el szeretnék állni a vásárlástól.
2021. jan. 24. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sajna kicsit elhamarkodottan döntöttem."

Sajna az elállási jogot nem az elhamarkodott döntések kezelésére találták ki. Ha szerencséd van és még nem küldték az árut, és jófejek, akkor figyelembe veszik a kérésedet.

2021. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/


Nem küldték mivel tegnap szombat volt ma meg vasárnap hétvégén nem sokat ügyködnek.

2021. jan. 24. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!