Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Össze fogunk költözni a...

Össze fogunk költözni a barátnőmmel, eggyütt szeretnénk bérelni lakást, stb. Mindketten munkaviszonyban állunk, 25 éves férfi vagyok, a barátnőm 23 éves nő, az én keresetem nettó 590 eFT, az Övé nettó 240 eFt. Milyen arányban finanszirozzuK?

Figyelt kérdés

Az foglalkoztat, hogy milyen arányban fizessük a lakbért, rezsit, étkezést, stb.. Sokak szerint 50-50%, viszont igy hogy én több mint dupla annyit keresek, nem érzem korrektnek Vele szemben.

Természetessen ő ragaszkodik a fele fele arányhoz, viszont mivel igényeink vannak, igy a havi kiadás kb 300 eFt lenne / hónap.


Lakás 130k

Rezsi 30k

Étkezés 130k

Net+Tv 10k


Ami extra kiadás ( saját kocsi, saját benzin, autópálya matrica, előfizetés telefonra, stb ezek mindenki logikus, hogy saját magának fizeti..

Gondoltam az étkezés és a rezsi felét fizesse, a többit pedig én.

( 15k rezsi +65k étkezés = 80k/ hónapba jönne ki, a fennmaradó 220 ezret/hónap pedig fizetném én.


Vélemények, illetve javaslatokat szivessen várok!

Milyen arányban, kinek mennyi beadandó férne bele férfi és női szemmel?



2021. jan. 29. 06:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Korrekt, amit írsz! Ez egy jó megoldás. Nyilván ha többet fog keresni vagy te kevesebbet, akkor újra lehet beszélni a dolgot.
2021. jan. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Nalunk ez ugy van, hogy keresettol fuggetlenul bedobjuk a kozos kalapba. No kezeli a kasszat es intezi a haztartast ... ferfi kap zsebpenzt, hogy tudjon sorozni a haverokkal. Sporolasbol fejlodik a par es abbol intezik a nagyobb kiadasokat (pl. nyaralas).
2021. jan. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, elfelejtettem leirni, kérlek nem/életkort is tüntessétek fel, eddig mentek a zöld kezek! :)
2021. jan. 29. 07:32
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha osszealltatok mint egy teszta, akkor mar nincs enyem-tied. Par vagytok, innentol egyutt sirtok es egyutt nevettek. Szerintem ez igy normalis.
2021. jan. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy a lakbér+rezsi a fizetés arányában, a kaja fele-fele, a saját telefonját meg benzinét mindenki magának. De bármi jó, ami nektek megfelel.

39/N

2021. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hogy a lánynak az albérletbe is jócskán be kell fizetnie, ha nem is a felét. Csak a rezsi meg az étkezés fele az csak a fogyasztása. Így nem lesz motivált hogy jobb állást találjon, stb. Jó ha kicsit érzi hogy szorít a nadrágszíj.

Nő vagyok és sajnos több barátnőmnél láttam hogy egy idő után csak azért maradt (még évekig!) a barátjával mert ingyen lakott nála és nem volt hova mennie. Ne tartsd el, nem jó egyikőtöknek se. 25 éves vagy, nagyon könnyen lehet hogy nem ő lesz aki mellett megállapodsz. Jól keresel, kezdj el megtakarítani, befektetni, hogy másoktól független, önálló lakásod lehessen. (Nem ide tartozik de havi 130at elszórni étkezésre nagy luxus. Tényleg most fektess be mert időben vagy és most jól keresel.)

2021. jan. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem egy idő után áttérhetünk majd a közös kasszára is, de az elején nem tartom éppenséggel jó ötletnek.

Természetessen nem akarom az örökké valóságig ilyen arányban fizetni a dolgokat, de gondoltam 1-2évig, amig megerősödik anyagilag és majd rendelkezik egy tartalékkal.


Nekem jeleneg 3millióFt kp tartalékom van,21éves korom óta keresek kb ennyit, de nemtudtam félre tenni az idei évig, mivel a családban felvetettek a nevemre egy személyi hitelt, amit már nagyon bánok, mivel azóta is egyedül fizetem vissza ( havi 150.000 ft ). Ez a havi + hitelem mellett tudtam ennyit megspórolni az elmult 2 év alatt, úgy hogy azért mindenem meg volt, 19 éves korom óta élek külön, egy ideig (pl a hitellel) én segitettem az otthoniakat, nem forditva. Továbbiakban amikor megszabadulok ( idén nyáron ) ettől a hiteltől, annyival többet tudok félre tenni ( tisztán ), ami havi szinten elég jó összeg szerintem a koromhoz képest, lakásvásárlásban gondolkodtam, amikor meglesz a kellő önerő és a javarészt pedig banki hitelre kb2 év múlva.

A banki hitellel való lakásvásárlás havi törlesztőrészlete kb 110kFt/hónapra ugrana ki, 20%-os önerővel számolva egy 25millió forintos lakás esetén, s szerintem 3éven belül picit vissza zuhannak az ingatlan árak, és gyengül a forint. ( a fizetésem nem forintban kapom..)


A baratnőm otthon él a szüleivel, lakbér gyanánt kb a fizetése 30%-át kell levásárolnia étkezés formájában a konyhára, de ő ennek dupláját szokta, nem ingyen élő, viszont nem akarom azt, hogy hatalmas anyagi kieséssel járjon neki az összeköltözés, ezért gondoltam ilyen arányokra az első másfél kettő évben.

2021. jan. 29. 12:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak annyit szerintem tarts szem előtt, hogy a múlt már mutatja meg mostani kérdésed is, hogy hajlamos vagy rá hogy hagyd magad kihasználni. Ezt tudatosítsd magadban és próbáld meg objektívan nézni a dolgokat, úgy dönts.

A másik hogy tudd hogy a lány fiatal, nem a feleséged, semmi se garantálja hogy veled marad. Ha elhagyna 1-2 év múlva, lenne-e benned tüske hogy te finanszíroztad a lakhatását évekig? Az ő oldalaról se lenne jó érzés, ha menne már, de visszatartaná, hogy tartozik neked.

2021. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Időközben változtak a dolgok, nem élünk eggyütt viszont jó a párkapcsolatunk.


Közben a fizetésem hatalmasat nőtt, munkát váltottam. Ő munkanélküli lett, viszont már lassan újra munkába áll. Jelenleg nyárig biztossan mem költözünk össze .

2023. febr. 19. 19:27
 10/11 anonim válasza:
Szia! Azóta mi újság van? Hogy álltok?
2023. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!