Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Guitar Pro nevű programban...

Guitar Pro nevű programban lehet TAB kottára is állítani, vagy csak hagyományos van?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jól fogalmaztam meg a kérdésemet, nincs sok fogalmam a zenéről, de remélem érthető, mire gondolok.

2021. jan. 29. 10:51
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Ezer éve nem használtam, de a kotta létrehozásánál a „Notation” résznél lehet kiválasztani, hogy milyen jelölést szeretnél, tabulatúrát, ötvonalas kottát, ritmuskottát, illetve ezek kombinációit, illetve hány kottasoros legyen az adott hangszer/szólam.


Már meglévő kottánál, ahol a létrehozásnál nem volt kiválasztva a tabulatúra, csak az ötvonalas kotta, ott nem tudom, hogy át tudja-e valahogy konvertálni. Hiszen a dolog nem triviális, adott esetben egy hangot 3-4 féle módon is le lehet fogni. Pl. az G hangot lefoghatod úgy, hogy a G húrt pengeted szabadon, a D húrnál fogod le az 5. bundot, az A húrnál fogod le a 10. bundot, de akár úgy is, hogy az E húrnál fogod le a 15. bundot. Illetve az ötvonalas kotta elbír olyan akkordot is, amit gitáron lehetetlen lefogni.

2021. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
@1: Wow, Süsü, nem is tudtam, hogy gitározol is. Nem szoktalak errefelé látni :)
2021. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget!
2021. jan. 29. 13:12
 4/4 2*Sü ***** válasza:
(#2: Nos, kb.15 éve volt egy „rockbandánk”. Autodidakta módon tanultam, soha nem gitároztam jól, de elég torzítóval elreszelgettem a háttérben. :-) Viszont a zene, illetve a kotta mindig is érdekelt, az első komplexebb program, amit írtam, az DOS-on egy QBasic-ben megírt kottaszerkesztő és lejátszó volt. Illetve mostanság szolfézs tananyagokból gyártok interaktív feladatokat, szóval rendesen karbantartják az ilyen irányú tudásomat.)
2021. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!