Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez vérfertőzés?

Ez vérfertőzés?

Figyelt kérdés
Felnőttként, lassan 20 éve nem láttam a Gyűrűk ura című filmet! Na most utána néztem Aragorn meg Arwen kapcsolatának. Nem nagy kutakodás kellett, így egyből kidobta! Szerintem a kettő távoli unokatestvér, mivel a nő papája és nagymamája (Eärendil és Celebrían) ugyan azok voltak, akiktől a koma vonala származik! Egy szóval unokatestvérek messziről.
2021. jan. 29. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

A magyar jog szerint, nem.


„Vérfertőzés

199. § (1) Aki egyenesági rokonával szexuális cselekményt végez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

↑ 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről


„4:96. § [A rokoni kapcsolat]

(1) Egyenesági a rokonság azok között, akik közül az egyik a másiktól származik.”

↑ 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

Tehát, unokatestvérek közt nem lehet vérfertőzés.


┌─ A magyar jog szerint az unokatestvérek érvényesen, bármilyen külön feltétel nélkül, akár házasságot is köthetnek.

„4:12. § [Rokoni, hozzátartozói kapcsolat]

(1) Érvénytelen

a) az egyenesági rokonok házassága;

b) a testvérek egymással kötött házassága;

c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága; és

d) az örökbefogadónak az örökbefogadottal az örökbefogadás fennállása alatt kötött házassága.

(2) A testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága nem érvénytelen, ha a jegyző e házassági akadály alól a házasságkötés előtt vagy a házasság fennállása alatt felmentést ad. Felmentés akkor adható, ha a házassággal létrejövő kapcsolat a születendő gyermekek egészségét nem veszélyezteti.”

↑ 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

Tehát, unokatestvérek esetén még külön engedély sem szükséges a házasságkötéshez. ─┘

2021. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Deff válasza:
100%
Olyan 14-15 generáció van közöttük és több mint 2000 év. Ráadásul egyikük ember míg a másikuk tünde.Ez szerintem sehogy se gondolható vérfertőzésnek.
2021. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Vérfertőzés csak közeli rokonok (testvér, unokatestvér) között számít. Távolabbi rokonoknál annyira kicsi az esélye, hogy gyakorlatilag nem kell vele számolni.

Ezzel együtt egészen távoli kapcsolatnál is előfordulhat ilyen jellegű probléma. Nagyon szerencsétlennek kell hozzá lenni.

2021. jan. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!