Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vírus amely megválroztatta...

A vírus amely megválroztatta a világot. Bevezetőre mit írjak?

Figyelt kérdés
Magyarból ez a fogalmazás cím, nekem csak egy bevezető kellene mert nem tudom hogy el kezdeni a témát. A válaszokat előrre is köszönöm.

2021. febr. 9. 16:49
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem bármilyen bevezető jó lehet, amivel egyetértesz és feltudod rá fűzni a következő fejezetek/bekezdések egy részét vagy egészét, esetleg a lezárást is, hogy szép kerek egész legyen. (Nem vagyok magyar szakos, csupán laikusként gondolkodom.)


Illetve, mivel bevezetés ezért gondolom csak egy rövid, tömör pársoros ráhangolás lenne ez, amivel elindítod a fogalmazást.


Hangvételtől, stílustól, célközönségtől:) fűggően én valahogy így indítanék..


#1

"2020 tagadhatatlanul a változás és a koronavírus éve volt.

Korábban kivitelezhetetlennek tartott változások történtek ebben az évben. A szemünk előtt omlottak össze egyes iparágak, alakult át az oktatás, és mindeközben hatalmas összefogás indult az országok között a gyógymód kifejlesztésére, ami még napjainkban is zajlik."


VAGY

#2

"Az emberiség a több évezredes fennállása óta gyakorta találta magát szembe vírusokkal, fertőzésekkel és egyéb betegségekkel. Kétségtelen, hogy a modern orvostudomány fejlődésével megállíthatóvá váltak a közelmúltban pusztító vírusok, azonban az is láthatóvá vált, hogy ezen kezdeti előnyünk bármelyik pillanatban megváltozhat."


VAGY

#3

"Az emberek élete örökre megváltozott volna 2019 végén és 2020 elején? A maszk nélküli mindennapok, a tömegrendezvények, az önfeledt társas csoportfoglalkozások mind a múlté váltak egy szempillantás alatt? Milyen hatásai lehetnek a szeparált társadalomnak, és a vírus állandó jelenlétének a jövőben itthon, és külföldön egyaránt? Visszatérhetünk vajon a vírus előtt megszokott életünkhöz?"


---

Ennyi jutott hirtelen eszembe indítónak, illetvet próbáltam más-más hangsúllyal megfogni.


Példának remélem segítség lehet ez Neked:).


Gondold végig, miről szeretnél írni, mire helyeznéd a hangsúlyt, mennyire szeretnéd negatívan/pozitívan/semlegesen láttatni a témát.


Ha ezek megvannak, biztosan nagyon jó és passzoló bevezetőt tudsz írni. :)


Jó munkát hozzá!:)

2021. febr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!