Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon hol van szegény...

Magyarországon hol van szegénység? Mert feljövök gyk-ra, vagy face-re, és itt mindenki millió felett keres, meg sikeres üzletember/üzletasszony. H van ez? :D

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 08:25
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%

Egyrészt aki keveset keres, az nem fog itt "felvágni" a minimálbérrel. Másrészt indulj ki abból, hogy névtelenül akármennyit kereshetsz más névtelen emberek előtt. Harmadrészt akinek internete sincs, az még akkor sem tudná közölni hogy mennyiből él, ha akarná.


Ergo: a gyakoris átlagfizetésből kiindulni balgaság.

2021. febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Az oldalnak van párezer aktív látogatója. De legyen pártízezer. Ezek alapján országos statisztikát felállítani fölöttébb szerencsétlen.

Fel kell tételeznem, hogy vagy annyira sötét vagy, hogy erre nem jössz rá magadtól - bár akkor valószínűleg lélegezni sem tudnál segítség nélkül -, vagy egyszerű provokáció a kérdésed.

2021. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon, én itt is számtalan olyan olvasóval akadtam össze, akiknek kevés, vagy alig, illetve semmi fizetésük nem volt. (A netet meg lehet oldani akár hajléktalan szállóról, szóval aki tipik ezzel jön, hogy akinek netre telik, az hazudik az anyagi állapotáról, az is tévedésben él.)

Köztük például olyannal, aki azt kérdezte, hogyan lehet megélni, alacsony fizetésből, és csak havi harminc ezret fizetni élelmezésre. Érkeztek is rá hasznosítható ötletek.

Igen, én is futottam össze olyanokkal, akik dobálóztak a több százezres, milliós fizetésekkel, de nem mondanám ezt így sem általánosnak.

2021. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy a közösségi oldalakon mindenki szeretiba jobbik oldalát megmutatni? :D
2021. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #2-es: Meg kellene sértődnöm, de jót nevettem. Szerintem sejted az igazságot a kérdés szándékával kapcsolatban :D Persze a teljes igazságot nehéz megtudni, de ismerősi körömben (vannak közte a társadalom minden rétegéből) azt tapasztalom, h többnyire hazudnak. Nemcsak a közösségi médiákban, hanem úgy álltalában is. Bennem valamiért (fogalmam sincs h pontosan miért) megbíznak az emberek, és elmondják a cikis dolgaikat is. De akkor miért teszik az agyukat? Mégis kinek hazudnak? Véleményem szerint végső soron maguknak. ersze az ember igyekszik jó képet kialakítani magáról, ez természetes, de úgy érzem ez már a másik véglet, kicsit olyan, mint az amerikai társadalom. Számora megmosolyogtató.....
2021. febr. 12. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:

" #2-es: Meg kellene sértődnöm, de jót nevettem."

Akkor kéne megsértődnöd, ha a kérdést szó szerint komolyan gondoltad volna. A válaszom pont annyira komoly.


"többnyire hazudnak. Nemcsak a közösségi médiákban, hanem úgy álltalában is."

Az egész ország erre épül. A hazugságra. Mindenki hazudik mindenkinek. Szokták mondani, hogy a fejétől bűzlik a hal, de Magyarország esetén a rothadás már elérte a farka végét is. És minél tovább rothasztják, annál nehezebb lesz a kiút. Egyre gyakrabban tapasztalni, hogy egyesek nem is értik, hogy másképp is lehet.


"Mégis kinek hazudnak? Véleményem szerint végső soron maguknak."

Én úgy gondolom, mindenkinek - és ebbe ő maga is beleértendő.


"Számora megmosolyogtató....."

Innen, a távoli Európából én is jókat mosolygok rajtatok. Meg az itteni magyarokon, akiknek az első dolga az első fizetés kézhetvétele után a Passat - Audi - Béjemvé szentháromság valemely egyedét óccsón megvenni, hogy "odahaza" lássák, milyen jól megy. Aztán itt eszi a legolcsóbb párizsit, csak hogy évente kétszer mikor hazalátogat, fel tudjon húzni valami márkás göncöt, és tudjon villogni odahaza, elkápráztatva mindenkit drága - vagy annak tűnő - ajándékokkal.

Igen, megmosolyogtató. Távolról.

Azonban nagyon elszomorító belegondolni, hogy harminc évvel ezelőtt mekkora esélyt kaptatok, aztán mihez kezdtetek vele...

2021. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#2-es: Nekem nincs összehasonlítási alapom a külfölddel, magatól következtettem ki ezeket, úgy látszik, nem is annyira rosszul. Bevallom, egyszerű ember vagyok, egyszerű igényekkel, meg öszességében jól érzem magamat a bőrömben, de sokszor olyan érzésem támad, h ez az ország egy szellemi gettó. Kicsit elszomorító. Mindegy, köszönöm mindenkinek a válaszokat, neked különösen :)
2021. febr. 12. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!