Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg az...

Hogyan szabaduljak meg az agorafóbiámtól?

Figyelt kérdés

A karantén alatt elmúltak szinte teljesen a pánikrohamaim, ami igen meglepő volt számomra. Viszont egy sokkal rosszabb fajtája alakult ki bennem amit a egeszen múlt hétig nem tudtam, hogy létezik. A mostani szituáció miatt nagyon keveset mozdulok ki itthonról, viszont amúlthéten átmentem egyik barátnőmhöz és rögtön a vuszon jelentkeztek ezek a tünetek: félelem az egyedülléttől, félelem attól, hogy eljöttem otthonról, elkezdtem szédülni, erős nyomást éreztem a melkasomban. Ezek a tünetek egyre több ilyen szituációban jelentkeztek, már az utcára is nagy stresszben megyek ki, azt érzem, hogy elájulok és nem tudok visszajutni biztonságban, elveszítem a kontrollt magam felett.Ha valakinek voltak már hasonló problémái és le rudta őket küzdeni, nagyon kérem, hogy írja le, hogyan csinálta, mert egyelőre tanácstalan vagyok.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 10. 23:03
 1/1 anonim válasza:

Nekem sikerült "megszabadulni" tőle. Bár fontos, hogy ne megszabadulni akarj tőle, hanem próbálj egy fejlődési folyamatként tekinteni a dologra, teljesen másképp hat az önbizalmadra és az önértékelésedre.

A legcélravezetőbb megoldás - ezt pszichológus is alátámasztotta -, ha szépen, kis lépésenként szembenézel a félelmeddel. Ne ijedj meg, nem a plázába kell venned az irányt rögtön. :) Öltözz fel kényelmes ruhába, amiben jól érzed magad, és mászkálj a városban/faluban. Ha kedved van, térj be egy kis boltba, ha éppen nincsenek sokan.

Nagyon fontos!!! --> ne félj attól, amilyen tünetet éppen érzel. Csak nyugtázd. Semmi bajod nem eshet, makk egészséges vagy annak ellenére, hogy az ellenkezőjét érzed. Iktass be minden nap egy-egy kis lépés afelé, hogy újra TERMÉSZETES legyen, hogy jársz-kelsz.

Ne érdekeljen, hogy ki mit gondol. "Nem az vagy, akit az emberek gondolnak, hogy vagy." Ez a mondat nekem nagyon sokat segített helyén kezelni az emberek véleményét. Akik SZERETNEK, azok bátorítani fognak, nem lenézni/megvetni.

Hajrá! :)

2021. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!