Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen tetű lassú a...

Miért ilyen tetű lassú a magyar posta?

Figyelt kérdés

Azért megvan annak a maga bája, amikor Kínából 1 hónap alatt eljut Magyarországra a levél, hogy utána 2 hét alatt szállítsa ki a posta.

De mondok másik példát: egyetemtől kapott levelet az 50 km-re lévő városból 2 hét alatt sikerült kézbesíteniük. Most amellett, hogy kínjában röhög az ember rajta, hogy ezért a dilettáns módon megszervezett szolgáltatásért valami balfasz jókora fizetést is felvesz, komolyan érdekelne, hogy mégis mitől okoz akkora agygörcsöt a magyar postának egy levél kézbesítése, hogy egymástól 40 percnyi útra lévő települések között is csak 2 hét alatt képesek megoldani.



2021. febr. 12. 14:03
 1/5 Fsms ***** válasza:

Kevés a kézbesítő, beszélgettem keveset velük, nálunk Pesten belül is 2-4 hét a kézbesítés a peremkerületekben.

Volt olyan, hogy a postás megadta a mobilját , h hívjam fel és ránéz , hogy van e levelem, és amikor a környéken volt oda ugrottam érte, volt akinek fizettem, pár száz forintot.

Ez van....

2021. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A posta kapacitása stagnál vagy egyre rosszabb, miközben a rendelések száma sokszorozódik évről évre. Minél többen minél több dolgot rendelnek, ugyanannyi vagy kevesebb kézbesítőnek több időbe telik azt kiszállítani. Amellett, hogy a vírushelyzet erre a szektorra most többlet terhelést is tesz, mivel az emberek az átlagtól is több házhoz szállítást és rendelést adnak le, mivel a boltokba nehezebb vagy körülményesebb eljutni.
2021. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért tudok pozitívumot is mondani: Tegnap délután 5 óra előtt nem sokkal feladott csomagot ma reggel háromnegyed 9-kor kézbesítették, kb 150 km-t ment alig 16 óra alatt. Nem időgarantált, semmi extra, egy mezei csomag. Volt, hogy Kanadából is 8 nap alatt a postaládában volt a levél (mezei levél, nem ajánlott, nem elsőbbségi). Tudna ez működni, ha akarnák. De valami/valaki nem akarja, hogy működjön, csak néha az ember ennek ellenére lelkiismeretesen végzi a dolgát.
2021. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fsms ***** válasza:
100%
Nézd itt a fő hangsúly nem a lelkiismeretem van, hanem a kapacitás hiányon.
2021. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondani szokták, a "fejétől bűzlik a hal". A felduzzasztott és jól fizetett vízfej, állandóan a ténylegesen postai munkát végzőkön spórol. Alacsony bérek, állandó létszámcsökkentések, értékesítési terror. Nincs min csodálkozni.
2021. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!