Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell postán feladni...

Hogyan kell postán feladni egy csomagot? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy autó emblémát (18x8cm) szeretnék feladni. Hogyan csináljam, nem törik össze?

Bemegyek a postára, kérek egy elsőbbségi levelet, amit kitöltök, beleteszem az emblemát (ha belefér) és feladom elsőbbségivel? Vagy ennél bonyolultabb és máshogy kéne feladni? Ha elsőbbségivel szeretném feladni, akkor nem elég egy sima boríték, ugye?


Ez lenne az első postás "élményem", köszönöm előre is a válaszokat.



2021. febr. 23. 23:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy tegyem egy kicsi dobozba és azt adjam fel?
2021. febr. 23. 23:05
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Beleteszed egy dobozba otthon, kibéleled ha törékeny, gondosan leragasztgatod széles ragasztószalaggal, megcímzed és beviszed a postára feladni. Nem egy ördöngősség.

Esetleg ha otthon nincs megfelelő dobozod, ott helyben biztos tudnak adni.

2021. febr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Es akkor kb mennyibe kerülhet ez? Mert majd ezt kellene tudnom, mert előre fognak utalni nekem. (Persze elmegyek postára isnmegerdeklődni, mert itt van a sarkon, de itt mégis egyszerűbb rákérdezni)

Az ajánlott csomagért és az elsőbbségi ért kell csak fizetni?

2021. febr. 23. 23:18
 4/13 anonim ***** válasza:

Az árakról itt találsz tájékoztatót:

[link]

Csomagnál elsősorban súlyfüggő a dolog. Az olyan extrák, mint elsőbbségi, az persze szintén pluszpénz.

2021. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Na első sorban hülyeségeket írsz, ajánlott csomag nincs. Ajánlott levél van. Ne csomagot mondj, hanem küldemény kifejezést használd. Egy postai dolgozó a csomag hallatán csomagra fog gondolni és félre fogjátok érteni egymást..

Házhoz menő levél méretei:

“A levél legkisebb mérete 90*140 mm, a legnagyobb mérete pedig címhelyre címezve 324x229x24 mm.“

Emellett számít a súly; van 50g-ig, 500g-ig és (ami már nem éri meg árban) 2 kg-ig.

Ha nem a postán keresztül fizet a címzett, levélként is feladhatod, ha nem haladja meg a méreteket.

Sima levél (nem nyomonkövethető) 50g-ig: 145,-

500g-ig: 430,-


Elsőbbségi (nem nyomonkövethető, de gyors) 50g-ig 200,-

500g-ig: 570,-


Ajánlott (nyomonkövethető, reklamálható) 50g-ig: 630,-

500g-ig 915,-


Ha meghaladja a nagyságbeli méreteket postán maradó ajánlott levélként is elmehet, ugyanazok az árak érvényesek erre, mint az ajánlott levélre, de nem viszik házhoz és értesítést sem kap a címzett. Azonosítószám alapján kell nyomkövetésben nézni.


Csomagárak, ha nem a postán keresztül fizet a címzett (utalja külön netbankból):

(2kg-ig van az első határ, erre vonatkoznak az árak)


Sima csomag házhoz: 1735,-

Automatába: 945,-

Postán maradó: 1525,-


Csomagoknál kap értesítést, sms/e-mail, vagy a kézbesítőtől. Így fontos hogy legalább az egyik legyen. (Inkább telefonszám) Értelemszerűen ha levél, ha csomag, azt a címet kell megadni, ahova megy. Ha automata vagy postán maradó, senkit nem érdekel a lakcíme, a postahely vagy automata címét kell megadni.


[link]

2021. febr. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad és a linket is!

Csomagként fogom, akkor majd feladni szerintem.

2021. febr. 24. 07:16
 7/13 A kérdező kommentje:
És úgy beszéljük meg, hogy előre utal nekem.
2021. febr. 24. 07:16
 8/13 A kérdező kommentje:
*Küldeményeként, megint kevertem.
2021. febr. 24. 07:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Szóval megint értelmetlen dolgot írtam. (Szóban küldemény nem csomag) Viszont ajánlott levélként fogom feladni.
2021. febr. 24. 07:53
 10/13 BlackSword ***** válasza:
Így van, az ajánlott levél nem csomag... a ragszámot meg küld el a címzettnek...
2021. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!