Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet egy ámokfutást...

Mit lehet egy ámokfutást rendező gyerek ellen tenni panellakásban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem a gyerek a hibás, ezt le szeretném a legelején szögezni. Panellakásban lakuk, a legfelső emeleten. (4emeletes.). Pár hónapja kezdődött, hogy alattunk egy feltehetően pár éves gyerek iszonyatos erővel rohangál, néha sikítozik is és dörömböl. Mivel a legfelsőszinten lakunk, ezt a hangerőt úgy kell elképezlni, hogy nem csak a felettünk lévő szomszédot halljuk, hanem ez már egy olyan zaj ami az egész lakást átjára ha idáig is felhallani. A falak szó szerint rezegnek, érezni a dübörgést, nem lehet aludni, tanulni, dolgozni, pihenni, mert tényleg azt érzi az ember hogy omlik össze körülötte a ház. Elképesztően hangos zaj reggel nyolctól este nyolcig.

A problémám az, hogy a szülő ezellen az ég világon semmit nem tesz. Nem szól rá, és valószínűleg ha a gyerek egész nap, hónapok óta benn rohangál, akkor nem is foglalkozik vele (legalábbis eleget), mert egy rendesen játszótérre, sétálni, vagy bárhova elvitt, kifárasztott gyerek ezt nem csinálja, vagyis legalábbis nem ilyen mértékben. A nevelés abszolút hiányát érzékelem. Azt teljes mértékben megértem, hogy társasházban nem lehet teljes csöndben élni, mert vékonyak a falak, és előfordulnak zajongások, de ez rendszeres és ez már egyértelműen a szülői mulasztás kategória.

Most főleg elviselhetetlen, mivel a kovid miatt rengetegen otthonról dolgoznak, tanulnak, én is innen végzem az egyetemet, és amíg reggel hattól estig nem voltam itthon, ez nem zavart, de most hogy egész nap itthon kell lennem, már elviselhetetlen...

Kinek szóljunk? Ha a szülőt eddig nem érdekelte, hogy a gyereke mellette rohan, puszít, zajong, akkor ha rászól egy 21 éves egyetemista lány továbbra se fogja, és valószínűleg a közös képviselő se tud többet tenni nálam. A rendőrség tud ez ellen tenni valamit?

Valakivel esetleg történt hasonló eset?

Köszi előre is!



2021. febr. 25. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Gyámügy, rendszeres bejelentés gyereksírásaról, kiabálásról.
2021. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Molotov-koktél ablakon keresztül, probléma megoldva.
2021. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%
Egy tányér sütivel lemész amolyan kedves, barátkozós stílusban és megpróbálsz szót érteni az anyjával. Nyilván nem fogják egy egyetemista lányra rácsapni az ajtót. A lényeg, hogy ne mérgesedjen el a viszony. Rendőrt egy zajos gyerek miatt hiába hívsz. Ha nincs változás, a gondnok, vagy a közös képviselő tud segíteni. Addig pedig nyiss ablakot, kapcsolj be egy ventillátort, vagy TV-t háttérzajnak, hogy elnyomja a gyerekzsivalyt. Tanulás közben használj narancssárga füldugót.
2021. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem vagyok szakika a témában de én a rendőrségnek szólnék, hogy beszéljenek a szüleivel. Egyszerűen felhívod és elmondod, hogy rettentően zavar téged ez, beszéljenek a szülőkkel.
2021. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 dehogynem!

Még egy egyetemistára duplán is ráb....ák az ajtót.

Sajnos pont leszarnak.


Gyámügy jó ötlet.

Vagy költözz el.

Vagy várj 20 évet és talán kiköltözik a gyerek.

2021. febr. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!