Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megtanulunk egy nyitótáncot...

Ha megtanulunk egy nyitótáncot az esküvőnkre tánctanárral akkor az arról készült videót megoszthatjuk a közösségi oldalunkon?

Figyelt kérdés

2021. febr. 25. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit szűkszavú vagy nem egészen egyértelmű a kérdés. Ki van a videón? Ha a tánctanár is, és hozzájárult a közzétételhez, ez már nem lesz akadálya. Ha csak ti vagytok rajta és mindketten közzé akarjátok tenni, ahhoz nem kell senkitől engedélyt kérni, ha esetleg az a kérdés, hogy a megtanult tánc bemutatható-e a neten - nyilván be.

A jogvédett, szabadon fel nem használható háttérzene viszont nagyobb gond, az elég gyorsan némításra vagy tiltásra kerülhet. Facebook jóval szigorúbb mint a Youtube, ott hamarabb meg is vonják a további videófeltöltést az ilyen tartalmak miatt.

2021. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
45%
Miért ne oszthatnád meg? Nem értem.
2021. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ első kommentelő!

Második, azért gondoltam, mert úgymond az a koreográfia a tanár saját tulajdona, és ezért gondolkodtam rajta.

2021. febr. 26. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:
A tanárt kérdezd meg. Illetve a videóst is, ha vele csináltatod, és megvágnád az anyagát utólag, vagy hasonló.
2021. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tánctanár szerzői jogaival akkor van baj, ha egy oktatóvideót teszel fel, lépésenként, magyarázva, stb. Ellenben ha a videó mellé kiírod, hogy koreográfia: XY, akkor még hálás is lesz neked érte, mert ez neki reklám. De a legegyszerűbb, ha megkérded.

A zene szerzői jogaival szerintem is több bajod lehet.

2021. márc. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!