Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdõ vagyok és szeretnék...

FlowPow kérdése:

Kezdõ vagyok és szeretnék venni egy gitárt. Kinéztem magamnak egy 4/4es Classic acél húros Valenciát. Azt olvastam, hogy jó, de véleményt szívesen meghallanék? :)

Figyelt kérdés
Elõre is köszi :)

2021. márc. 4. 09:52
 1/5 anonim válasza:

Szia! Én már elég régóta gitározok, és mikor kezdő voltam ezt a húrt vásároltam nagyon jó minőségű és a bolt is nagyon jó, még most is ha nem feltétlen akarok több tíz ezret kiadni egy húr készletért, ezt veszem.Linkelem.:)

[link]

2021. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

1#vagyok

Úristen most nézem, hogy maga a kérdés gitárról szól. 😃Ebben az esetben az acélhúrost nem ajánlom kezdésnek, inkább a szilikon.

Én ezen a gitáron kezdtem nagyon jó olcsó, szerintem jól is néz ki, és a bolt is megbízható.

Linkelem. :)

[link]

2021. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:

Szia!


Nincs olyan, hogy 4/4-es classic acélhúros valencia.

A 4/4 és a classic klasszikus gitárra utal, amik mindig nylonhúrosok és tilos rájuk fémhúrt rakni. Acélhúrost nem is tudom amúgy, hogy gyárt-e egyáltalán a Valencia és acélhúrosnál nincs x/4-es méretszámozás.


Ebben az árkategóriában a nylonhúrosak fogólapja sík, széles, a húrok távol vannak egymástól, míg az acélhúrosaké széltében görbült, keskeny, a húrok jóval-jóval közelebb vannak egymáshoz. Teljesen más érzés a kettőn gitározni.

Én maximálisan nem értek egyet azzal, hogy ne kezdjen valaki acélhúroson. Dehogynem, nyugodtan lehet azon kezdeni. Kettő dolgot kell meggondolni:

- az acélhúros vagy a nylonos nyaka-e a kényelmesebb

- az acélhúros vagy a nylonos hangja tetszik-e jobban


Merhogy totál eltérő hangjuk van. Egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, de teljesen tökmás.


Ha el tudsz menni egy hangszerboltba, ott a kezedbe adják a gitárokat, meg meg is pengetik neked, hogy össze tudd élőben hasonlítani a hangjukat. Ez a legjobb, amit tehetsz.

2021. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valencia szerintem csak klasszikus gitárt gyárt, szóval nem hinném, hogy azt akarsz.

Milyen gitárt vegyek: [link]

Első hangszernek ez megfelel: [link]


Facebook-on lépj be a legnagyobb létszámú gitáros fórumba, kérdezz, segíteni fognak!

2021. márc. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a segítséget! :)


@Mojjo igen, én voltam az a kis õrült tegnap kommentben xD köszi megint! Szerintem acélhúros lesz a nyerõ.


#4 Köszönöm szépen neked is! :)

2021. márc. 6. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!