Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen Tatán ill. Tatabányán...

Milyen Tatán ill. Tatabányán élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen Tatán ill. Tatabányán élni?

Infrastruktúra, oktatás, egészségügy, boltok, közbiztonság, levegőminőség, emberek általánosságban, szubjektív közérzet..


Kisgyerekes családként költöznénk ki Budapestről, Tatabányán Bánhida ill. Tatán a vasútállomástól K-re a dűlőutak környéke jön szóba (üres telken építkeznénk).


Tudom, már van ilyen kérdés, de 5-10 évvel ezelőttiek, azóta sok minden változ(hat)ott.


Köszi!



2021. márc. 4. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Kipróbáltam mindkettőt. Tatán jó. Tatabányán sz@r.
2021. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Kicsit részletesebben esetleg? :)

Főleg gyermekes családok tapasztalata érdekelne.

Olvastam, hogy Tata nagyon előkelő helyen szerepel egy 2020-as kutatás "élhető város" ranglistáján, ez bíztató. De állítólag Tatabánya is sokat fejlődött, javult a helyzet az utóbbi években.

[link]

2021. márc. 5. 06:07
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia! Talán tudok segíteni, mi is most épp a két város között készülünk választani. Mi a feleségemmel 40 évesek vagyunk egy 7 és egy 9 éves fiúval.

Én Tatán születtem és Tata mellett Bajon nőttem fel, ami egybe van épülve a várossal, kvázi olyan mintha Tatán laktam volna 😊.

Jelenleg Tatabányán lakunk családi házban (kertvárosban). A házat kinőttük, így most választanunk kell vagy bővítünk vagy elköltözünk a szüleimtől megörökölt baji házunkba. Egy éve tart a dillemma 😊

Az én meglátásom:

Tatabánya: Rengeteg munkahely van a sori dolgozótól a mérnökig. Kocsival a városban nagyon könnyű közlekedni. (Tömegközlekedést nem tudom) Sok felújított játszótér, a város környéke telis-tele kisgyerekekkel bejárható túrázási lehetőséggel. Felújított középiskolák, gimnázium, műszaki középiskola. Sok sportolási lehetőség, színház, épülő sportcsarnok. Viszont az iparváros jelleg miatt sok a lakótelep, nincsenek évszázados épületek, ha „művészlélek” vagy, akkor lehangoló tud lenni. Egészségügyi szempontból itt a megyei kórház, amit folyamatosan fejlesztenek új szárnyak épülnek kb. 10-15 évente.

Tata: Korlátozott munkalehetőség, sokan Tatabányára ingáznak, részben emiatt és a városszerkezet miatt a kocsival közlekedés sokszor horror. A tó környéke és a történelmi részek csodálatosak, de Tatabányáról csak 15 perc Tata, én ezért nem költöznék oda, én egynapos turistavárosnak tartom. A forgalmas részeken a parkolás sokszor lehetetlen. Tudtommal két gimnázium és egy mezőgazdasági szakközép van, minden más Tatabányán. A dűlős rész amit írsz az az Újhegy, ott a csenden kívül más nincs, ha beakarsz jutni a városba arra számíts, hogy a vasúton át kell kelni, ahol sokszor sokáig pirosan villog az átkelőnél a lámpa. Tatán csak egy kis rehabilitációs kórház van pár ággyal, ha baleseted lesz nem oda fognak vinni!

Szóval Tatabánya egy modernebb város jó infrastruktúrával, megyei kórházzal, kiváló középiskolákkal, rengeteg üzlettel, az ipari parkból befolyó pénznek köszönhetően a várost folyamatosan fejlesztik.

Tatát egy barokk kisvárosnak nevezik bár a város közepén egy lakótelep fekszik. A tó és a régi városrészek szépek. Úthálózat zsúfolt és rossz. A kevesebb bevétel miatt én nem látom az a fejlődést, ami Tatabányán van, az infrastruktúrára gondolok, nem a kastélyok felújítására. Tatán az alapvető üzletek megvannak és sok a kis maszek bolt. Kérdés az Obit preferálod, ahol megfogod a terméket és hazaviszed, vagy a kisboltost, ahol a kép alapján megrendeled aztán kapsz amit kapsz. Eü szolgáltatás Tatabányához viszonyítva szinte nulla. Sokszor sok mindenért Tatabányára kell ingázni, de nem nagy távolság.

Levegőminőség: Tatabánya már nem egy koszos, büdös bányászváros. Szerintem nincs különbség, ha úgy fúj a szél az ipari parkból Tata felé fújja a gyárak által termelt füstöt szennyezést, ha másik irányból akkor Tatabánya felé.

Közbiztonság: Nagyvárosban több a bűncselekmény, a családi házas részeken szerintem ugyanaz a két város.

Az emberek pedig általánosságban olyanok amilyennek látni akarod őket. Tatabányán és Tatán is vannak kedves és tahó emberek, hogy milyen lesz a szomszédod azt pedig nem tudhatod.

Nekem élhetőség szempontjából Tatabánya jobban tetszik, de ha a történelmi városra vágysz, akkor Tata. De az újhegyi rész gyerekkel szerintem nem a legjobb választás. Ha még valamire kíváncsi vagy szívesen segítek 😊

2021. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tatán nőttem fel, most vagyok 20. Csak ajánlani tudom, nem szenvedtem itt hiányt semmiben, szülőknek is mindig volt munkahelye. Nekem jobban bejön, mint Tb, de lehet benne van egy kis elfogultság is és a gimnáziumunk a tóparton, első látásra szerelem.
2021. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, főleg neked 3-ik! :)

Leutazunk, szétnézünk, érdeklődünk helyben - ez a terv most..

2021. márc. 11. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!