Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pengetés akkordok közben...

Hang72 kérdése:

Pengetés akkordok közben gitáron hogy van?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el, (értsd egy pár órája) és tutorial videókat nézek youtube-on, de a pengetést nem értem.


Én 2 fúvós hangszeren játszom, ez a pengetősdi nagyon új.


Akkordoknàl hogyan kell?

Mert egy konkrét dalban elmagyarázta az ember, hogy milyen akkordok vannak, de utána azt mondta, hogy (táblázatban mutatta) így van a pengetés:

1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8|

↓ ↓ ↓ ↑


És uhm.. Ezt nem êrtem:(


Tud valaki segíteni?

Köszönöm előre is



2021. márc. 7. 14:02
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, a gyakori elcsúsztatta a pengetési "táblázatot"


1 -> ↓

5 -> ↓

7 -> ↓

8 -> ↑

2021. márc. 7. 14:04
 2/7 2*Sü ***** válasza:
A ↓ jelenti azt, hogy fentről lefelé – a mélyebbtől a magasabb húrokig – pengetsz, a ↑ nyilván a másik irányba való pengetés. A ritmust meg úgy kell dekódolni – ha ez 4 negyed – hogy tá-á, tá, ti-ti (azaz negyed, nyolcad, tizenhatod, tizenhatod). Magyarán ahol van nyíl, ott pengetsz, ahol nincs, ott nem pengetsz.
2021. márc. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Pár órája kezdted és már akkordokat fogsz? Zseni vagy biztos. Persze van olyan, hogy valaki tud cseresznyemagot hasítani, akkor már megy az atommag is.


Hová sietsz? Azt írod, hogy két fúvóson is nyomod, szóval meg kellene lennie a fokozatosság elvének. Ezt tudnod kellene. Egy ilyen hozzáállásal, hogy 120 perc után akkordokat fogdosol, totál rossz irányba viszed magad.

2021. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de akkor hogyan kellene elkezdenem?


Nem nagyon találok kezdôknek segédanyagot, de keresgélek

2021. márc. 8. 11:50
 5/7 Mojjo ***** válasza:

[link]


A legelső lépésektől középhaladó szintig elvisz, tök jól felépített leckék során át.


Az eredeti kérdésre: youtube és rákeresel arra, hogy "strumming patterns"

2021. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 8. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Én még ilyet nem láttam. A nyíl a pengetési irányt de ez is olyan fapados ahogy itt van hogy nem igaz. Érzésből, fülre gitározz, mankónak pedig ott vannak a gptab-ok vagy a Songsterr.com
2021. márc. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!