Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnét tudnék rendelni jó...

Honnét tudnék rendelni jó minőségű kést, önvédelemre?

Figyelt kérdés
Olyan kést szeretnék ami 8cm vagy annál kisebb, és hordhatnám magamnál. Minőségre adnék.

2021. márc. 10. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Önvédelemnél mit számít a minőség? Ha szúrni / vágni tudsz vele akkor ugyanolyan jó az 500Ft-os is mint a 100.000Ft-os.


Önvédelemre nem kés kell mert borzasztó macerás. Gázspray kell neked, az a jó.

2021. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én egy helynevet vagy linket kértem, nem tanácsot, de köszi.
2021. márc. 10. 18:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Nesze...

[link]

2021. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi az isten az a helynév?
2021. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kutyának meg tessék. Mivan rád szóltak ma a boltban, hogy vedd fel a maszkot aztán most megy a durci?


Egyébként a helynév főnév (nyelvtudomány, történettudomány)

Helységek, egyéb földrajzi alakulatok (pl. város, falu, dűlő, folyó, hegy) neve; földrajzi név. ((:

2021. márc. 10. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendben akkor Budapest! Most jobb?
2021. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendelj az agresszivbunkokerdezovagyok.hu webáruházból.


Ha kés van nálad, a halálos támadást meg fogod úszni, de jó eséllyel börtönbe fogsz kerülni. Tudod a jogos védelem megállapítását nehézzé teszi, ha fel vagy fegyverkezve. És ebből a szempontból a penge hossza másodlagos.

2021. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

"Ha kés van nálad, a halálos támadást meg fogod úszni, de jó eséllyel börtönbe fogsz kerülni. Tudod a jogos védelem megállapítását nehézzé teszi, ha fel vagy fegyverkezve. És ebből a szempontból a penge hossza másodlagos."

Ez így sokszorosan téves. Lássuk, miért!


"Ha kés van nálad, a halálos támadást meg fogod úszni"

Egyáltalán nem biztos. Ha a kérdező nem képzett késharcos / közelharcos, akkor nagyon könnyen lehet, hogy a támadó (aki jó eséllyel tapasztaltabb utcai erőszakban) lefegyverzi, sőt elveszi tőle a kést, és a saját késével halálosan megsebesíti - miközben kés hiányában csak verés lenne.


"de jó eséllyel börtönbe fogsz kerülni"

Erre a legkisebb az esély. Ha túléli a késelést - mert ez elég valószínűtlen, hiszen vélhetőleg nem profi harcosról van szó -, akkor esély van a jogos védelmi helyzetre, ilyenkor nem büntethető, vagy figyelembe veszik hogy büntetlen előéletű, és jó eséllyel csak felfüggesztettet kap.


"Tudod a jogos védelem megállapítását nehézzé teszi, ha fel vagy fegyverkezve."

Nem feltétlen. Jogos védelmi szituációban az ember akár légvédelmi ágyúval is védekezhet, ha az életére törnek, nincs arányossági kritérium. Az adott esetben nem lesz súlyosbító körülmény az, hoyg miért volt nála kés / pisztoly / légvédelmi ágyú, a jogos védelem az jogos védelem. Majd külön eljárás során tisztázzák a kést, és kap érte szóbeli figyelmeztetést.

Ha még él.

2021. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

"Jogos védelmi szituációban az ember akár légvédelmi ágyúval is védekezhet, ha az életére törnek, nincs arányossági kritérium. Az adott esetben nem lesz súlyosbító körülmény az, hoyg miért volt nála kés / pisztoly / légvédelmi ágyú, a jogos védelem az jogos védelem. Majd külön eljárás során tisztázzák a kést, és kap érte szóbeli figyelmeztetést."


Ezt én is így tudom és ez nyilván egy reakció egy korábbi válaszolóra.


Ennek ellenére a kés szerintem nagyon rossz önvédelmi eszköz.

2021. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek ellenére a kés szerintem nagyon rossz önvédelmi eszköz."

A kés egyáltalán nem önvédelmi eszköz.

Avatatlan kézben gyakorlatilag a halálos ítéletet jelentheti a megtámadott számára.

2021. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!