Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kellene pótolnom az...

Hogyan kellene pótolnom az irataimat, ha elvesztettem a személyim, jogsim, lakcímkártyám és nincsen meg az anyakönyvi kivonatom sem?

Figyelt kérdés
Foglaltam időpontot okmányba, de egy ott dolgozó ismerősöm azt mondta, anyakönyvi nélkül ők nem tudják megcsinálni, menjek a születési helyemen lévő önkormányzatba. Neten (hivatalosnak tűnő oldalakon) viszont az ellenkezőjét olvastam. Végülis, hogy kezdjek neki?

2021. márc. 12. 21:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Pár lemaradt információ. Az ismerősöm nem Ügyintéző, és mielőtt elmentem töröltem az időpontot, mert nem akartam fölöslegesen menni, mert vidéken foglaltam (azt hittem meglesz az anyakönyvim de sajnos nem)
2021. márc. 12. 21:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyakönyvi kivonatot meg nem kérhetsz ki okmányok nélkül.


1.-nek okmány iroda. Ott felhívják az anykönyvezetőket hogy egyeztessenek le vaalmit nekik ha ilyesmi van. Persze ha ott születtél.


Vagy

Adhatsz meghatalmazást egy ismerősnek akinek van okmánya, hogy ő kikérje, és átvegye a kivonatot.

2021. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2021. márc. 14. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!