Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fel lehetne ezért jelenteni...

Fel lehetne ezért jelenteni az embert?Ha igen kb mi járna érte? Még nem volt büntetve, nagykorú,beszámítható, nem közfeladatot elláttó személy.

Figyelt kérdés

Arról, van szó hogy az exemről kiderült, hogy 1 évig azt hazudta, hogy buszsofőr. Most leírom vázlatban az ebből fakadó úgymond bűnjeit:

-Jogosívány nélkül vezetett buszt, a sofőr nem állt mellette vezetés közben(Van róla videóm)

-Menetlevelet hamisított (fotóm van róla)

Pénzzel nem károsított meg de szerintem az utolsó pont okirathamisítás. A vezetés egyértelmű+a sofőrt, aki odaadta neki erősen megütheti a bokáját.

Engem azzal fenyegetett, hogyha elmondom az igazságot feljelent mert ez a magánélete és nem engedte meg, hogy elmondjam. Tudtommal ez akkor lenne asszem becsületsértés, hogyha nem igazat mondanék. De van bizonyítékom róla, hogy ő hazudott.



2021. márc. 15. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Ha ezekért feljelented, akkor van rá esély, hogy megbüntetik.

Viszont ö is feljelenthet azért, mert engedélye nélkül nyilvánosságra hozol róla személyes adatokat, képeket, és ilyen esetben teljesen lényegtelen, hogy igaz, amit állítottál vagy sem. Ez ugyanis nem bescsületsértés, hanem személyiségi jogokkal való visszaélés.

2021. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem véletlen az exed. Szállj le róla, ne legyél gyerekes!
2021. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hoztam nyilvánosságra semmit róla. A bizonyítékokat ő küldte nekem még régebben. Én nem küldtem tovább semmit senkinek.

Amúgy maga az ember nem izgat mar rég elengedtem csak kíváncsiságból tettem föl a kérdést.

2021. márc. 15. 14:15
 4/7 alletta ***** válasza:
39%
akkor jársz a legjobban, ha elengeded magadban, hisz írod, hogy már nem érdekel. minek vennél a nyakadba egy "kálváriát"?
2021. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Fenyegesd meg, hogy ha még egyszer ilyet csinál feljelented. Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha lezúzna egy családot valami engedély nélkül vezetett busszal, én meg esetleg megelőzhettem volna. Az ő fenyegetőzése súlytalan.
2021. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ha valaki a jognak még csak az alapjait sem ismeri, akkor minek kommentál ide. (Rád értem #1)


Van értelme feljelenteni, ezzel eléggé megüti a bokáját, főleg, ha forgalomban vezette a buszt, a haverja, aki odaadta neki pedig még nagyobb büntetésre számíthat.


Az nagyon nagy hülyeség, amit az első írt. Persze, nem lehet feljelenteni senkit, mert akkor jogot sértesz... eszem megáll.

2021. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Oltári marhaságot írt az #1-es kommentelő. Igen, ez pontosan két bűncselekmény. Jogosítvány nélkül vezetett (az tök mindegy, ha autóra van jogsija, a busz más kategória) + hamisított. Mindkettő büntetendő. Azzal, hogy a rendőrségnek mutat meg valaki bűncselekményt igazoló videót, fényképet, az égvilágon semmiféle jogot, pláne személyiségi jogot nem sért meg. Ilyen erővel, ha gyilkosság szemtanúja vagy, és van róla fényképes bizonyítékod, nyilván majd téged fognak feljelenteni, mert szegény gyilkosnak megsértetted a személyiségi jogait? Észlény.
2021. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!