Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz azt mondani,...

Miért olyan nehéz azt mondani, hogy "jó napot", és hogy "köszönöm"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az egyik intersparban vagyok diákmunkás, már két hónapja. Nos, azt nem értem, hogy 10-ből 6 vásárló nem képes köszönni, illetve megköszönni a dolgokat. A megköszönést még "megértem", elvégre ő hagyja itt a pénzét.. de amikor én próbálok a lehető legformálisabban beszélni a vevővel, az nem is köszön, ki se néz a telójából, és csak motyogja hogy "két csirkemellet adj". Odaadom, elveszi, rám se néz, és elmegy. (+: van egy nő. 8 hete mindig szombatonként jön vásárolni. Nem néma, nem süket, többször is láttam beszélni a telefonjába. Mindig csak jön, rámutat, és motyogja hogy "kettőt". Ma mondjuk jól "ráordítottam"? hogy JÓÓÓÓÓÓÓNAPOT! Röhögött mind a négy pult :D )
2021. márc. 20. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez ilyen, vagy megbarátkozol vele, vagy keresel más szakterületet. Én egyébként szoktam köszönni.
2021. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyes. Először is minden élelmiszer ipari dolgozó nevében köszönöm, hogy köszönsz :D Másodszor alapvetően élvezem a munkát, suli mellett nem is találtam most mást sajna.
2021. márc. 20. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Aki farönk, az is husáng! Magyar husáng! Made in Hungaripszilon! Azért, mert sok közöttünk a neveletlen gyökér, aki abban a tévképzetben él, hogy a szaros pénzéért, bárkit, bárhol, bármilyen körülmények között jogosult megalázni, lenézni. Ezért!
2021. márc. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként én simán meghúznám, hogy aki nem akarja ismerni a társadalmi érintkezés alapvető szabályait, annak nem reagálnék a mondanivalójára. Ő akar valamit tőled, akkor vegye a fáradtságot, hogy emberhez módon bánik veled!
2021. márc. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

+méltó

-Bocsánat!

2021. márc. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
#4 Akkor gondolom a boltok fele (járványtól függetlenül) be is zárhatna, márpedig a bunkók is pénzt hagynak ott.
2021. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen veszteség nem ér egy boltot, amelynek nem rontja vevői körének színvonalát egy-egy ilyen gyökér. Besértődik?! Vegyen több benzint, autózzon a legközelebbi boltba, vagy szobrozzon a megállókban maszkban és utazgasson, mint a sprontik, ha nem képes erőt venni magán, viselkedni!
2021. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pár éve láttam olyan kezdeményezést, hogy alapból minden drága, de különböző udvarias lépések (pl. köszönés) után kedvezmény jár.
2021. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én alapból félős szégyenlős, bátortalan személyiség vagyok. Szinte mindig köszönök, csak halkan, halkabban mint mások. Én alapból halkan beszélek, távolibb rokonokkal is. (Pl apám tesója). Én megijedek az emberektől, ezért is köszönök halkan. Mindig meg köszönöm mikor távozom, csak halkan. A múltkor fél órát álltam a csemegepulttól kissé arrébb, hogy összeszedjem a bátorságom, hogy oda tudjak menni, elmondani mit szeretnék.
2021. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Visszafelé is igaz. Engem nagyon zavar, hogy szokássá vált, hogy gyerekem lehetne korúak köszönnek VISSZA, hogy "Szia", a jónapot KÍVÁNOKra.

Mintha egy ideje nem tanulnának még minimális illemet se a fiatalok, mert kb 40 kinézettől már rendesen köszönnek, és megköszönnek dolgokat.

Lehet, hogy ez összefügg az internethasználat függőséggel, nem tudom.

2021. ápr. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!