Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Videójáték függőség szakember...

Videójáték függőség szakember nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy lelehet szokni vagy legalább is csökkenteni a játékfüggőséget szakember nélkül? Ha igen, hogyan?
2021. márc. 21. 04:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. Hogy hogyan az más kérdés. Mivel nem ismerünk nem tudjuk neked mi válna be.

-Teljesen abba hagyni (itt a legnagyobb buktató az a gondolat, hogy "Oké, de mit csináljak helyette?" so erre találj ki valamit).

-Fokozatosan abbahagyni (csökkenteni 3-4 naponta 10-15 perccel).

-Jutalmazó rendszer felépítése (találj ki magadnak valamit, amit szeretsz, napi szinten nem megerőltető megadni magadnak és biztos, hogy nem függsz rá.)

-Szokások átalakítása

(Figyeld meg mikor van kedved játszani és "ne hagyd" hogy olyan kedved legyen, mikor a játék vonzóbb, mint más).

-Annyira elfoglalod magad, hogy nincs időd, kedved játszani.

(Takarítasz, főzöl, elmész dolgozni, tanulsz, új hobbit keresel, sportolsz vagy bármi ami eszedbe jut).


Ezek a legelterejdtebb praktikák, lehet őket kombinálni. Sok sikert.

2021. márc. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Mást kell keresni helyette. Őszintén szólva én a saját példámból kiindulva úgy érzem, hogy a "videojáték függőség" nem is igazán létezik. Mármint olyan értelemben, hogy az nem egy valódi függőség, mint az alkohol, cigi, drog, stb. Míg az utóbbiak különböző kémiai reakciókkal érik el a sóvárgást megvonás esetén, addig a videojáték csak egy hobbi, a "függőséget" pedig csak egy elképzelés vezérli ("de jó lenne otthon játszani, nem pedig tanulni", stb), ilyenformán pedig egyszerű figyelemeltereléssel "gyógyítható".


Az iskolás éveimben én is majdhogynem függőnek tartottam magam, mert amikor tehettem, játszottam. Ráment a jegyeimre, a barátságokra, mindenre. Aztán feltűnt, hogy ha valami más teendőm volt, ami elterelte a figyelmemet, akkor az égvilágon semmilyen késztetést nem éreztem arra, hogy most hazamenjek és gépezzek. A játékfüggőség nem egy valódi függőség volt, hanem csak egy DÖNTÉS. Én DÖNTÖTTEM úgy, hogy gépezni akarok, nem pedig mást csinálni. Ezen kell az embernek túltennie magát és a probléma megoldódik. Nem kell időszakos leszokatás, mint ahogy #1 felvetette, mert nincs miről leszokni. Keresni kell más elfoglaltságot, valamit amit szeretsz csinálni. Más hobbit, barátokat akikkel szeretsz időt tölteni, munkát, bármit.


De egyébként megjegyzem azt is, hogy mivel az én szememben a játékfüggőség nem valódi függőség, hanem csak egy hobbi, ezért személy szerint nem is tartom problémának. Az egészséges egyensúly megteremtése némi időt és próbálkozást vesz igénybe, de ki fog alakulni, utána pedig megszűnnek azok a problémák, hogy a gépezés valami más, fontosabb dolognak a rovására megy.

2021. márc. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!