Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor szoktátok tölteni a...

Mikor szoktátok tölteni a telefonotokat? Este vagy napközben?

Figyelt kérdés
Én éjszaka szoktam. Nem fog tönkremenni az akksi?

2021. márc. 23. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor látom (vagy jelzi), hogy fogytán az energia (vagy a pénz).
2021. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Poco M3 telóm van. 2 naponta szoktam tölteni, 80%-ig.

30 alá sosem engenem.

At aksinak a 30 és 80 közötti töltés a leg optimálisabb.

2021. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán kibíja a napot, pedig 5-6 ora kijelzoideje van.. Ejjelre rakom fel, fuggeltenul h hany szazalekon van
2021. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


Teljesen felesleges, összevissza töltöm 2 éves és hibátlan

2021. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 30-80% közt tartásnak szerintem sincs sok értelme... Nem jelent jelentős élettartam növekedést, viszont alulról 30%; felülről 20% kapacitás kiesést jelent, ami összesen 50%. Vagyis az akkuban elérhető kapacitás felét használja ki így az ember. Ergo X üzemidő eléréséhez 2X annyiszor szükséges tölteni, mintha 0-100% -os ciklusokat használna az ember.


A 0-100% -os ciklusok nem okoznak problémát, mivel a 100% elérése után a töltés vezérlő nem tölt több energiát az akkuba, illetve nincs huzamosabb ideig feltöltött állapotban az akku, ami ténylegesen problémát tudna okozni, illetve a 0% az még bőven 3V fölött van, miközben (típustól függően) 2.5V - 2.7V -ig lehet(ne) biztonságosan meríteni a mobilok akkuját, de lemerített állapotban sincsenek a mobilok huzamosabb ideig, így egyik véglet sem okoz érzékelhető gondot napi használatban lévő eszközök esetén, még évek múltán sem. (Persze lehet méregetni, de mivel nincs két teljesen egyformára legyártott akku, nem igazán lehet mivel összehasonlítani...)


Az persze megint más eset, amikor egy ilyen eszközt elrakunk, huzamosabb ideig csak tároljuk. Ilyen esetben mindkét véglet valóban gondot (károsodást) tud okozni, emiatt tároláskor (nem napi használat esetén) a legoptimálisabb töltöttségi szint elvileg kereken 50% lenne, ami nem könnyen megvalósítható, így azt szokták ilyen esetben javasolni, hogy 55-60% -ig töltsünk egy tárolni szánt (nem kivehető akkus) mobilt és időnként nézzünk rá, ne merüljön 45% alá... Ha kivehető akkus mobilról van szó, akkor az is elegendő, ha csak 50-55% -ig töltjük az akkut, majd kivesszük a készülékből, így nincs mi komolyabban meríthesse (ugyanis a kikapcsolt mobil is meríti az akkut), ezáltal nagyon hosszú ideig tárolható (ilyen esetben csak az akku önkisülése okoz némi merülést. Persze arra is figyelni kell, hogy optimális hő- és páratartalom értékek mellett legyen tárolva az akku.). Illetve a kivett akku esetén is érdemes bizonyos (jelentősen nagyobb) időnként ránézni az akkura, meddig merült és ha 45% alatt van, rá kell tölteni.

2021. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tessék.


[link]

2021. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!