Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A faktorházakkal hogyan lehet...

A faktorházakkal hogyan lehet jól alkudozni a tartozás csökkentéséről?

Figyelt kérdés

Az elhunyt édesapánk után ketten (a testvérem és én) öröklünk ingatlanhányadot és több milliós össztartozást.

A tartozásokról nem tudtunk édesapám haláláig.

A tartozás a sok év alatt összegyűlt késedelmi kamat és költségek miatt ilyen hatalmas. Az eredeti tőketartozás nem volt ilyen nagy.

Négy különböző tartozás ügyről van szó, amelyek már faktorházakhoz kerültek, és a négy ügy közül három végrehajtóhoz került. Van köztük pár tízezer forintos és van több milliós tartozás is.


A faktorházakkal hogyan lehet jól alkudozni a tartozás csökkentéséről? Van-e erre bevált módszer?

Gondolom a végrehajtó költségeiből nem lehet alkudozni, de a faktorházakkal talán lehetne.


Valahol azt olvastam, hogy a faktorház nem a teljes áron veszi meg a tartozást az eredeti hitelező pénzintézettől, de mégis a teljes tartozást követeli, ezért gondolom, hogy lenne potenciál az alkudozásra és még ezután is mindenki jól járna.



2021. márc. 24. 05:22
 1/1 anonim ***** válasza:
nem kell "jól" alkudozni, felajánlasz nekik egy összeget, és vagy elfogadják vagy nem.Ha nem akkor óvatosba kicsit többet felajánlani. pl ha van 2 millió tartozásod, arra én simán beírnék egy 6-8 százezres ajánlatot. Ebben a helyzetben vagyok én is, csak nekem 12 m a tőketartozásom, és nem tudok nekik felajánlani semmit.
2021. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!