Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyes formban...

Hogyan kell helyes formban használni azt a spanyol mondtatot hogy "que sera,sera" vagy "que será, será"?

Figyelt kérdés
a jovo ido nem teljesen vilagos, hogy mikor is kell használni ill. ennél a mondatnál nem tudom eldonteni hogy melyik a helyes

#helyes #spanyol #ragozás #que sera, sera #que será, será
2021. márc. 25. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásról annyit, hogy a "ser" ige jövő idejű alakja "será", és a "qué"-re, ha kérdő- vagy felkiáltószó, szintén szükséges a hangsúlyjel.


A "¿Qué será?" lehet bizonyos szövegkörnyezetekben helyes (pl. "¿Qué será de mí? - "Mi lesz majd velem?" vagy "¿Qué será este ruido?" - "Vajon mi lehet ez a zaj"), de amit írsz, nem tudom, mit akar jelenteni, ebben a formában nem értelmezhető spanyolul.

2021. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nem ebből a dalból való ez a mondat?


https://www.youtube.com/watch?v=xZbKHDPPrrc


Imádom, sokszor hallgattam, de így szerintem sem helyes spanyolul...

2021. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ebbol a dalbol van, sok helyen láttam már egyszer ékezettel egyszer ékezet nelkul es ezert erdekel, hogy mi lehet a kulonbseg
2021. márc. 25. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló elmondta a nyelvtani lényeget, csak nem ismerte fel a mondat jelentését, biztosan nem látta a filmet. Doris Day énekelte egy Hitchkock-műben, egyik nagy kedvencem...

A lényeg, hogy a "Que será, será" a "Whatever will be, will be" rossz spanyol fordítása.

Amit az eredeti akarna jelenteni, azt úgy fejeznék ki spanyolul, hogy "lo que tenga que ser, será" vagy "será lo que Dios quiera", vagy valami hasonlóval.

Egyszerűen a dalszövegíró nem tudott spanyolul, de valamiért úgy érezte, hogy jól illik a szövegbe... :)

2021. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!