Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol vannak Budapesten olyan...

Hol vannak Budapesten olyan nyugisabb zöld területek, ahol kevésbé eresztik szabadon a kutyákat?

Figyelt kérdés

Nem tudom, más is így van-e vele, de már kezd néha elegem lenni abból, hogy akármilyen parkba vagy pihenőhelyre (vagy akár az utcán) megyek Pesten, szinte mindenhol nagytestű kutyák jönnek oda hozzám, mert a hiperintelligens gazdi szerint "állatkínzás"(?) a póráz - akár sietnék valahova vagy csak egyedül szeretnék lenni, valaki úgyis elereszti a kutyáját, és a kedves gazdi jó esetben hozzámvág egy "Nem bánt!"-ot. Még jó hogy nem, és ha egyszer majd mégis akkor el leszek intézve egy "bocsi"-val?

Őszintén szeretem a kutyákat, de úgy gondolom, hogy a helyük a kutyafuttatókban lenne póráz nélkül, és az a kutyatartó aki ezt nem tudja neki mindennap biztosítani, tartson inkább papagájt.

A Normafánál is már kiraktak emiatt egy figyelmeztető táblát, hogy póráz nélkül ne engedjék el a kutyákat a múltkori kutyatámadás miatt (gondolom ott akkor is ellőtte a gazdika az áldozatnak hogy "nem bánt", nyilván sokra ment vele...); nem lepődöm meg, hogy ezt mégis csak a kutyasétáltatók kb. 1/4-e tartja be. 😆

Tényleg szeretem a kutyákat, magamnak is szívesen tartanék, de mivel nincs a közelemben kutyafuttató a napi mozgásigényére, én sem vállalom be pont emiatt, illetve tisztelem a többi járókelőt annyira hogy ne küldjem a nyakukra póráz nélkül.

Azt már meg sem említem, hogy elvileg az összes közterületen - a parkokat is beleértve - kötelező lenne amúgy a póráz, de nyilván a kis felháborodott gazdika ezt "jobban tudja". Majd ha akarok, én odamegyek ahhoz a kutyához, de ne fordítva.

Bocs, ez kicsit hosszúra sikeredett, szóval dióhéjban ha ismertek nyugisabb zöldterületeket Bp-n ahol a kutyasétáltatók nem félnek a pórázt használni, szívesen venném a javaslatokat.

Amúgy kössz, jól vagyok, nem embergyűlölő vagy kutyagyűlölő, csak néha jól esne egy kis kikapcsolódás is az erre szánt(!) helyeken. 😀

Köszi előre is a hely javaslatokat! 🙂



2021. márc. 25. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Lakatlan szigetet tudnek csak ajanlani ... a kutyaknak ugyan ugy joguk van kimenni a zoldbe ... probald meg elfogadni, hogy nem vagy egyedul. :)
2021. márc. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy lesz valaki akinek muszáj lesz effélét írnia. 🤦 Ez nem a kérdésre a válasz. Nekem úgy tűnik sajnos, hogy még a kérdést sem olvastad el rendesen.

Hogyne lenne joga a kutyáknak kimenni a zöldbe, mindenkinek van, sőt, kell is. A kérdés azt jelentette, hogy van-e esetleg itt olyan zöld terület, ahova ha már járnak kutyával, akkor legalább inkább az épelméjű, felelősségteljes és kevésbé önző kutyagazdik: akik vagy pórázon sétáltatnak, vagy legalább magukhoz hívják a kutyát amikor arra téved egy másik járókelő. Semmi baj a kutyákkal - csak az önző, felelőtlen kutyatartókkal, ezt most ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, sajnálom ha nem volt egyértelmű a kérdés.

Másrészt nekem is jogom van félelem nélkül zöld területre menni!

2021. márc. 25. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erdőben kisebb az esélye, nekem is ebfóbiàm van...
2021. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1:

A szabályok nem opcionálisak.

2021. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként van szerencsére egy kevés ilyen hely. Kopaszi gátra eleve tilos kutyát bevinni, és ott ezt be is szokták tartani, szemben pl. Nehru parttal. Margit szigeten viszonylag ritka a nagytestű kutya szabadon engedve. Kisebb, lakótelepektől kieső parkokat érdemes nézni, illetve az erdőkben is vannak nem túl népszerű helyek.
2021. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
87%

"a kutyaknak ugyan ugy joguk van kimenni a zoldbe" Köszönjük ezt a nagyon tartalmas kretén választ. Igen, a kutyáknak joguk van kimenni a "zöldbe" (ez valami hülye pesti tájszólás?), a tulajdonosoknak (mert a nagy részüket ne nevezzük gazdának) pedig KÖTELESSÉGE pórázon sétáltani a kutyát.


"probald meg elfogadni, hogy nem vagy egyedul" Nyilván nincs egyedül, csak a normális társadalmi együttélésnek vannak szabályi (írott és íratlan), amit a hozzád hasonló bunkó parasztok (elnézést a földművesektől) nem tudnak betartani.

2021. ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ezért hülyének fogtok nézni és lepontoztok, de mit szólnál a Fiumei úti sírkerthez? Hatalmas zöld terület, nyugis, szerintem lehet be sem vihetnek oda kutyát. Ha a sírköveket nem számítjuk tényleg olyan mint egy szép nagy park. :) Nincs olyan komor, szomorú hangulata mint egy átlagos temetőnek, és csomó érdekes/híres sírt is láthatsz.
2021. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!