Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gondolkodik még más is rajtam...

Gondolkodik még más is rajtam kívül így?

Figyelt kérdés

Megvetem és undorodok a világtól, az emberektől (van kivétel, vannak még becsületes emberek).


Nem tetszik,hogy az emberek mindenre képesek, hogy megszerezzék az anyagi javakat, státuszszimbólumokat. Azt hiszik ez a boldogság, ha a másik embernél menőbbek vagyunk, mert nagyobb a státuszunk, vagyonunk. Szerintem a boldogság az, ha szeretnek minket, és mi is szerethetünk.


Mindenkit a külseje, státusza alapján ítél meg a társadalom. Hiteleket vesznek fel az emberek, hogy megfeleljenek a világnak, megszerezzenek dolgokat, aztán gürcölnek, hogy törlesszenek.

Ezzel a bankok, multik, milliárdos cégtulajdonosok járnak jól. Közben elszalad az ember élete. Hajtják a vagyont, és boldogtalanok.


Elhitetik az emberekkel, hogy a boldogság kulcsa az, ha megveszed a legújabb dolgokat. Irigykedhet rád a másik. Ebből folyik be a pénzük.


Az emberek képesek a pénzért lopni, csalni, hazudni, másokon átgázolni. A világ szemében nem számít, hogy mik az erényeid. Az erény az, hogy mit birtokolsz.


A fogyasztói társadalom agymosásának tartom az egészet. A tárgyak csak tárgyak.


Nagyon rossz irányba halad a világ.


Csak a felszín számít és a pénz.


Engem nem tesz boldoggá a legújabb trendnek megfelelő telefon, vagy autó stb. Egy ölelésre, szeretetre, egy jó szóra vágyok. Nem érdekel a márkajelzés a ruhán. Az érdekel aki benne van.


Van olyan ember, aki szintén így gondolja?


Bárhol elmondom ezt a véleményemet, támadást kapok. Én vagyok a hülye, ha azt mondom, hogy a fogyasztói társadalom agymosottja a legtöbb ember.


Van, aki ugyanúgy látja a társadalmunkat, mint én?



2021. ápr. 4. 15:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Még hozzá teszem azt, hogy nem gondolom, hogy aki vagyonos, az mindenképpen rossz ember. Azt mondom, hogy a világ ítél vagyon alapján.
2021. ápr. 4. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igaza van. Üdv a felébredtek között!
2021. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben, így van. Az ember ott válik szabaddá, ahol rájön erre. Attól még vágyhat szép tárgyakra, de maga miatt és nem túlzott áldozatok árán. A kedvencem, amikor az ilyen emberek kivetítik az értékrendjük a gyerekükre is, akiknek legnagyobb vágya a közösen eltöltött idő lenne, helyette minden szart megvesznek neki, mert azt hiszik ezzel kárpótolják vagy fejezik ki a szeretetüket felé.

Ezt a jelenséget szociológusok már régen leírták ez a konzumizmus. Pejoratívan konzumidióta az általad leírt személy. Olvass utána!

[link]

2021. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm!
2021. ápr. 4. 17:46
 5/8 A kérdező kommentje:

Erről most olvastam először. Bárhol elmondtam a hasonló véleményemet, azzal támadtad, hogy biztos szegény vagyok, és nem engedhetek meg magamnak drága dolgokot, a keserűség beszél belőlem.


Én nem fogok kiadni egy státuszszimbólumnak számító apple iphone-ért 300.000-400.000-ret. Attól nem leszek se többm se kevesebb, se jobb, se rosszabb ember, hogy milyen márkájú a telefonom. Az ezzel menőző "konzumidióták" meg hitelre veszik meg. Amint kijön az újabb verzió, akkor meg azt kell megszerezni.

2021. ápr. 4. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma ezzel a szöveggel? Az, hogy általánosít. Egy csomó ember él úgy, ahogy írod, de nagyon sokan élnek másként, akár úgy, ahogy te szeretnéd. Ráadásul egy csomóan öltöznek jól, járnak jó autókkal, szeretik a jólétet és minden nap megölelik a családjukat és a szeretteiket. Igyekezz a véleményedet finomítani és személyre szabni. Pont az hiányzik a szövegedből, amit magad is annyira hiányolsz: az emberi lépték. Általánosítasz és csodálkozol, hogy támadnak amiatt, amit mondasz. Ez így is fog maradni, mert nagyon sokan nem élnek úgy, ahogy te elmondod. Figyelj az egyes emberekre, ne ítélkezz, ne mondj senkiről látatlanban rosszat.
2021. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves utolsó hozzászóló.
2021. ápr. 4. 19:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezt a kérdést megbeszéltük:) Jöhet a következő:)
2021. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!