Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik nem oltatják magukat...

Akik nem oltatják magukat covidra(vagy egyenlőre) mivel indokolják?

Figyelt kérdés

Egyenlőre az a kérdés foglalkoztat minden féle tagadás nélkül, hogy mikor idehaza megjelent a covid Kínába szinte már elmúlóba volt, azonban itthon még mindig tombol. Nem lehetne az ő példányokat követve ugyan azt csinálni amiket ők? Illetve az fura nekem, hogy mostanra tőlük is érkezik az oltás...

Nem szeretném magam egyenlőre oltatni mert nem bízom benne, hogy nem lesz későbbi szövődménye. Eddig akiket ismerek mindenkinek volt kissebb, nagyobb baja tőle. Gyerekeket nevelik itthon vagyunk szinte végig kivéve néha egy egy sétát nem zsúfolt helyen.

Jelenlegi környezetemben mindenki oltatná magát, csak annyi érdekelne mivel indokolhatnám meg, hogy én nem akarom ezt anélkül, hogy mindenféle vírustagadó, oltásellenes baromnak elhordanának. Nem akarok sokat magyarázkodni emiatt csak egy frappáns választ akarok elvégre az én testem az én döntésem és elvileg nem is kötelező, de lassan úgy tukmálják rám, hogy csak na és egyből támadnak ha azt mondom én nem kérem. Tudtommal elég egy bizonyos százalékot el érni ahoz, hogy védettség alakuljon ki egy bizonyos helyen, de talán rosszul tudom, mégse akarom beállta az elsők közé a sorba...


2021. ápr. 7. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Kína azt kommunikál amit akar, diktatura szeru vezetes van, es fegyelmezettek az emberek, mert muszaj nekik.

Ossze se lehet hasonlitani a mi "szabadsaghoz jogomvanengem nezarjon be senki" felfogassal.

Amugy te is erzekelni fogod, h halnak meg korultted (baratok, rokonok, munkatarsak) akkor majd elgondolkodsz az oltason.

2021. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezeket meg értem, és attól, hogy más ebbe hal meg mégse szeretném meg kapni csak az érdekelne, hogy aki vissza utasítja milyen indokkal teszi anélkül, hogy tagadónak nézik...
2021. ápr. 7. 08:32
 3/10 Shelock válasza:
84%
Vannak akik azért mert azt hiszik hogy valami olyan dolgot ültetnek bele, ami nem biztos hogy jó. Sokan csak azért nem oltatják magukat be, mert nem szeretnék hogy nekik valaki megmondja hogy mit csináljanak. Igaz az hogy nem lehet tudni hogy mi van a vakcinában, de az európai unió is, és a magyar kormány is átvizsgálja a vakcinát. Ha pedig a vírus alatt nem bízunk senkiben és semmiben akkor sohasem lesz vége.
2021. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Azzal, hogy nem veszünk be minden xart és pláne nem tömjük az elit zsebét!!
2021. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

- Ha statisztikailag a vírus úgysem ölne meg, miért oltassam be magam?

- Mások védelme érdekében.

- Tehát ha beoltom magam, a többiek 100% -ban biztosak abban, hogy nem fertőzöm meg őket?

- Nem.

2021. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
15%

"- Ha statisztikailag a vírus úgysem ölne meg, miért oltassam be magam?"


Mert a statisztikákban - statistzikailag - mindig van kivétel. Te akarsz az lenni?


"- Tehát ha beoltom magam, a többiek 100% -ban biztosak abban, hogy nem fertőzöm meg őket?"


Hát ha neked csak a 100% az eredmény, akkor már bizonyítottad, hogy 100% sötétség uralkodik benned.


"- Mások védelme érdekében."


Nézd, ha neked tökéletesen jó az, hogy korlátozások között élsz, akkor ne oltasd be magad. Ha fosol egy szúnyogcsípéstől, akkor ne oltasd be magad.

2021. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Én beoltáspárti vagyok, tehát nem tudom az ellenkező nézetet vallók indoklásait.

Ha nem oltanak be, akkor NEM VAGY VÉDVE a Covid ellen, tehát MÁSOKTÓL MEGFERTŐZŐDHETSZ annak minden negatív következményével (iszonyatos fájdalmak a kórházi ágyon, tartós következmények, sőt halál). Gyerekeid vannak...

Ha nem oltatod be magad, nem biztos, hogy valaki megfertőz, de a potenciális veszélye megvan, mégpedig olyantól, aki hasonlóan nem oltatta be magát és fertőzöttől kapta el.

Egyre fiatalabbak betegszenek meg.

Valamikor halálos betegség is volt a kanyaró, tífusz, fekete himlő stb. A szamárköhögést a háború után pár évvel én is elkaptam, de akkor még volt ellene vakcina. Most van, az újszülötteket be is oltják ezek ellen. Nálunk nem is betegszik meg rá senki. Ám, amíg egy valaki is beoltatlanul (tehát nincs meg a testében az ellenanyag) elmegy olyan országba, ahol még előfordul, az a személy ismét behozhatja és fertőzi a környezetét. Nem tudom, hogy ezek a vakcinák életre szólóan védenek-e, vagy évek múlva ismételni kell, mint a tetanusz elleni oltásokat. De mivel nálunk a tetanusz általában nem fordul elő, ezért csak sebesülés esetén kapsz belőle. Csehszlovákiában a múlt század 2. felében kötelezővolt beoltatni tetanusz ellen magad, beleértve az ismételt oltást is. Ezeket feltüntették a személyi igazolványba is (akkor még nem plasztikból készült), hanem könyvecske alapú volt. Én bízom az orvosokban, a komoly szakemberekben és eszem ágában sincs elfogadni azt a nézetet, hogy valaki üzletet csinál a beoltatásból. Üzletet viszont csinálhatnak a vakcina gyártásából, elosztásából. A kormányuknak érdeke, hogy az emberek be legyenek oltva. Gondoljunk csak bele: ki fog termelni, ha a lakosság tetemes hányada emiatt elhalálozik?

A múlt század 60-as éveiben még gyermekbénulásos esetek is előfordultak. Azóta már oltják a csecsemőket - nem is fordul elő. Kivételt képezhetnek olyan családok, amelyek - általában vallási okok miatt - megtagadják a gyerekük beoltását ellene.

2021. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
#11:40: az állatorvos eteti a birkákat :)
2021. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Hm, hát törölték a ál(lat)orvosos videókat :(
2021. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shelock válasza:
100%

az a legnagyobb baj, hogy ebben a vírusban is már mindenki politizál. Kit érdekel hogy fidesz vgy dk? ha megdöglesz akkor már egyik se lesz.


ha már csak egy kicsit kevesebb az esélye annak hogy nem kapod el a vírust, INGYEN akkor is megéri. azzal hogy beoltatod magadat, nem tömöd tele senkinek sem a zsebét, mert ha nem neked akkor valakinek úgyis beadják.

Ebben a vírusban addig ameddig nem vagy szakértő, szerintem halgass a hozzá értőkre

2021. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!