Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a helyzet, ha nem engedem...

Mi a helyzet, ha nem engedem be a kéményseprőt?

Figyelt kérdés

Mivel szklerózis multiplexben szenvedek, nem tudok kijárni a lakásból, ezért csak ma késő délután tudtam meg, hogy a kapunkra ki van tűzve, hogy jövő héten jön a kéményseprő. Meg van adva a telefonszáma is.

Nem vagyok különösebben félős fajta, de a mostani helyzetre tekintettel nem szívesen engedném be. Fel is hívtam, hogy nem kellene hozzám jönnie, de szerinte kötelező, és hogy ő be van oltva.

A neten semmiféle ezzel kapcsolatos információt nem találtam. Holnap mindenképpen felhívom a céget, de addig is szeretném tudni, van-e lehetőségem megtagadni, hogy beengedjem?



2021. ápr. 16. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Mit parázol ennyire??
2021. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
70%

Ha nem tudja elvégezni a kéményvizsgálatot az első alkalommal, akkor adnak egy másik időpontot. Ha ekkor sem sikerül a kéményvizsgálat, akkor saját költségedre rendelhetsz egy harmadikat.

Ha ez is meghiusul, akkor jön a piros cédula. Itt nem vagyok benne biztos, hogy ez már a mostani vizsgálati szakaszban bekövetkezik, vagy csak feljegyzik a hiányosságot és két év múlva jön. A piros cédulán az lesz, hogy a műszaki osztálytól kell kéményvizsgálatot kérned. Ez utóbbi kockázatos, mert a vizsgálótól függően olyan dolgokba is beleköthetnek (jogtalanul), ami évtizedek óta fennáll (tapasztalat). Utána átkerül az ügy a katasztrófavédelemhez. Ők már hatóság. Büntethetnek és mindenfélét elrendelhetnek. Van esély, hogy hagyják az ügyet meghalni, mert ők valójában tűzoltók és nem szeretnek ezzel foglalkozni.

Viszont egyvalamire nagyon kell vigyázni. Ha a helyzetet életveszélyesnek nyilvánítják és kikapcsoltatják a gázt, akkor csak az új előírásoknak megfelelő, de legalábbis az abszolut tömör gázrendszert tudod engedélyeztetni. Ez szinte mindig teljes felújítással jár.

Úgyhogy jólteszed, ha utána érdeklődsz és óvatos vagy. Vagy beengeded a kéményseprőt, hogy csináljon, amit akar. Ketten lesznek, nem fognak ellopni semmit.

2021. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bala'zs, mint említettem, autoimmun beteg vagyok, a fenének se hiányzik a lakásába egy idegen ember. Lassan hat éve nem voltam lent az utcán, mivel csak a lakásban tudok úgy-ahogy botorkálni. És méltánytalannak gondolom, hogy pl. itt nálunk bizonyos ügyfélszolgálati irodák zárva vannak november 1 óta a vírus miatt, én meg engedjek be a lakásomba valakit az utcáról.


krwkco: Köszönöm a tájékoztatást, azóta sikerült az irodát felhívnom, és megbeszéltünk mindent.

2021. ápr. 16. 13:28
 4/6 A kérdező kommentje:

krwkco: Azt lefelejtettem, hogy itt egy kéményseprő jött még a járvány előtt, és nem azért nem szeretném beengedni őket, mert ellopnak valamit,(írtam, hogy nem vagyok félős), hanem az én betegségemre és a járványra való tekintettel.

De ismételten köszönöm a részletes tájékoztatást.

2021. ápr. 16. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak a Covidtól félsz, a szén-monoxid mérgezéstől nem?
2021. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem félek, de azért minek engedjek be valakit, aki annyit csinál csak, hogy ráragassza a konvektorra hogy az ez évi ellenőrzés rendben van?

Tavaly pl. nem voltak.

De mondjuk a kérdés sem ez volt, azért köszönöm.

2021. ápr. 27. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!