Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1.9 pd tdi-be a hengerfej...

1.9 pd tdi-be a hengerfej csavarokat vissza lehet tenni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A hengerfej csavarok nyomatékra húzáskor megnyúlnak, ezért nem lehet visszatenni azokat.
2021. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy a csavarok megnyúlnak meghúzáskor, pláne egy diesel motornál a hengerfej csavarok, a rá ható erők és hőhatások miatt. Sajnos a kérdésemet nem sikerült kellően pontosan megfogalmazni, és ezen finomítanék egy kicsit. Tehát: Adott egy 1.9 Pd-elemes 85 kw-os diesel vw motor, ami kifújta a hengerfejtömítést. A hengerfej sikolása/nyomáspróba/szelepszár-szimering csere után szeretném összerakni. A kérdésem az lenne, hogy a hengerfejben lévő csavarokat (hengerfej csavar, pd-elem rögzítő csavar, pd-himba tengely csavar) vissza lehet-e tenni, anélkül, hogy a későbbiekben probléma lenne belőle. Gondolok itt arra, hogy a legközelebbi hengerfej leszereléskor netán beleszakad, vagy egy hosszabb út során a ráható erők és a korábbi nyúlások miatt valamelyik elszakad. Olyan emberke segítségét várnám, aki már szedett szét ilyen motort, és tisztában van vele, hogy mi az amit kibír és mi az amit nem. Régebbi diesel és benzines motoroknál is ajánlott volt a hengerfejcsavarok kicserélése, de őszintén: ki az aki egy Lada vagy egy MTZ hengerfej leszerelésnél mindig új csavarokat épített be.
2021. ápr. 20. 05:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és ha valaki tudna abban segíti, hogy megfelelő magyar nyelvű szakirodalomhoz hol lehet hozzájutni, mert nem bírtam találni értelmes javítási útmutatót hozzá. A segítséget előre is köszönöm!
2021. ápr. 20. 05:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Kicseréltem újra, de nem bírtam megállni, hogy ne mérjem meg az új csavarokat és a régi csavarokat. Az eredményen én magam is meglepődtem, az új csavarok kb. 0.1 - 0.2 mm hosszabbak voltak mint a régiek, pedig ELRING márkára (DAS ORIGINAL) mellett voksoltam. És még egy érdekesség, az új csavarok elring névre hallgatnak ugyebár német márka, viszont a csavarok fejébe made in ITALY van beütve. Na most akkor mi van? A régi csavarokat azért elrakom szépen kartonpapíron átszúrva, megjelölve a helyüket, mert lehet még szükség lesz rájuk. :)
2021. máj. 1. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!