Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikkel járhat hosszú távon a...

Edana kérdése:

Mikkel járhat hosszú távon a hánytatás? Vagy a hashajtó jobb?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkodom rajta, de még eddig nem tettem meg.

És nem tudom miket okoz.

Én már próbáltam minden féle fogyókúrát szinte és semmi nem vált be...

Szóval azon gondolkodtam hogy az elfogyasztott ételtől mihamarabb megszabadulván hánytatom magam és hashajtót is szednék.


2021. ápr. 22. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

A bulimiások szokták hánytatni magukat és hashajtózni.A végén te is az leszel és minden egyes farkaséhséges zabálás után minden falatot megbánsz majd,aztán csontkollekció leszel. Tényleg ezt akarod?

Tornázz! Edzél! Kardiózz!

2021. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez a függőséget okozó anorexia nevű betegség kezdete, ami oda vezethet, hogy kiszáradsz, és belehalsz.

A hánytatás megviseli a fogzománcod, a nyelőcsöved felmaródik, fekélyes lesz, ami akár ki is lyukadhat emiatt.

A hashajtótól bélrenyheséget lehet kapni, ami ahhoz vezethet, hogy kizárólag hashajtóra leszel képes székletet üríteni. Elveszted mindkét esetben (hányás & hasmenés) az ásványi anyagokat, és végső esetben kiszáradsz, amit írtam már, hogy halálos lehet.

Találkoztam a munkám során - sajnos - olyan idős nővel, akinek egyfolytában ment a hasa, és végül nem tudtuk megmenteni, belehalt egyetlen éjszaka alatt.

Szóval ne így fogyj!!!

2021. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

“ Szóval azon gondolkodtam hogy az elfogyasztott ételtől mihamarabb megszabadulván hánytatom magam és hashajtót is szednék.”

És arra nem gondoltál, hogy nem eszel annyit? Vagy egyáltalán nem? Csak pazarolod az élelmiszert.

2021. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
A gyomornak szüksége van bizonyos telítettségre. Ha a gyomrod tartalmától erőszakkal megszabadulsz, a gyomrod ismét tele akar lenni, tehát enni fogsz. Megint és megint és megint eszel és kihányod. Mit gondolsz, meddig tűri ezt következmények nélkül a szervezeted?
2021. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Nincs sikeres kúra. Mindegyik bukásra van ítélve. Ez szükségszerű.

Olyan életmódhoz szoktasd hozzá magad, ami egészséges, és öröt adni. A megvonás soha nem válik be.

2021. ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm 3-as a hasznos infót :)

gondolkodtam rajta de valahogy nehéz megállni :(

plusz ha vannak olyan kivételek szülinap névnap és tuszmákolják belém a kanalat hiaba mondom h nem kell akkor is azt valahogy el kell tüntetni h ne okozzon kárt.

ezért gondolkodom ilyenen.

minden más reménytelennek bizonyult.

ez a 2 az egyetlen megoldás szerintem...

2021. ápr. 26. 20:34
 7/9 Tepfal ***** válasza:
72%

"plusz ha vannak olyan kivételek szülinap névnap és tuszmákolják belém a kanalat hiaba mondom h nem kell akkor is azt valahogy el kell tüntetni h ne okozzon kárt."


Mi az, hogy el kell tüntetni? Dehogy kell. Megmondod, hogy nem eszed meg, és kész. Ha lerakják előtted, akkor otthagyod. Magyar szokás ez a tukmálás, én is utálom, de az egyetlen megoldás, ha határozottan kiállsz amellett, hogy nem. Majd megunják egy idő után a tukmálást. Milyen rokon az, aki rád akarja erőltetni az ételt, amikor tudja, hogy fogyókúrázol?


A hánytatás mind pszichésen nagyon rossz következményekhez vezethet, az eü. kockázatokról nem beszélve. Nyelőcsöved tönkremegy, fogaid szétmennek, mindenféle vitaminhiányod és egyéb eü. problémád lesz. Ennél még a túlsúly is egészségesebb.


Ha esetleg azért tennéd, hogy vonzóbb legyél a leendő partnereid számára: azzal az emberrel nem szabad kapcsolatot kezdeni, aki jobban "szeret" akkor, ha vékony vagy, de hánytatod magad, tönkreteszed az egészséged.

2021. máj. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

van már párom :)

ő az én életem értelme :)

igaz hogy nem tud róla hogy ilyeneken gondolkodom.

és nem azért mert hogy ő akkor szeret ha vékony vagyok.

ő elfogad bárhogyan is vagyok :)

magam miatt szeretném mert látom hogy gusztustalanul kövér vagyok.

és a számok a mérlegen is ezt igazolják...

tényleg próbáltam már elég sok mindent...

volt amitől hoztam is pedig alig ettem...

szóval el kezdtem ezen gondolkodni.

a hánytatást még fontolgatom de a hashajtózást már csinálom egy ideje :)

azt hiszem ez működik :)

bár ez se mindig nagy sikerekkel...

de azért ez már valami :)

2021. máj. 6. 01:04
 9/9 Tepfal ***** válasza:
72%
Szerintem mondd el ezeket a párodnak és keress fel pszichológust. Hosszú távon nagy egészségügyi gondokat okozol magadnak, amit majd 30-40+ évesen fogsz bánni, de akkor már késő. Nem ér annyit az a néhány kiló. Inkább vond be a párod, étkezettek együtt egészségesen, sportoljatok együtt.
2021. máj. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!