Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rossz ötlet blogot indítani?

Rossz ötlet blogot indítani?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok és szeretnék felnőtt koromban művészeti ágban tevékenykedni.


A művészetnek megvannak az alapjai és a sokrétűsége ellenére rengeteg átfedés van a művészeti ágak között. Önmagam tanítása mellett szeretnék másokat is tanítani.


Azt tapasztaltam, hogy kissé nehéz a megfelelő tudást megszerezni ahhoz, hogy megtanuljunk rajzolni. Ez másra is vonatkozik, de a tapasztalatom sajnos valós. Nem azt mondom, hogy lehetetlen utána járni a dolgoknak, hanem azt, hogy nehéz.


Ezen kívül, mi van a fiatalokkal, akik nem tudnak jól idegen nyelven beszélni/olvasni? Ők teljesen kiesnek a jóból. Más példa: Lehet, hogy a szülő nem akar magántanárt a gyerekének, vagy csak nem találnak megfelelő magántanárt.


Ezen felindulásokból arra gondoltam, hogy indítanék egy blogot és segítenék az embereknek. Eredetileg YouTube videókban gondolkodtam, viszont nincsenek egyelőre olyan eszközeim (pl.: jó minőségű kamera, na meg a “videós” tudás), amivel minőségi, hasznos és élvezhető videókat tudnék csinálni. Illetve, korai is lenne videókat csinálni.


Segíteni akarok másoknak is, hogy könnyebben megismerjek hasznos tanulni valókat (elméleteket, könyveket, videókat, embereket). Tanítani akarom az embereket, miközben én is párhuzamosan tanulok. Egy témára jól fel kell készülni és ismerni, tudni kell azt, ezért én magam is tanulnék.


Tehát: Szeretnék indítani egy blogot. El tudnám indítani, azzal nincsen baj. Az a kérdésem, hogy megérné-e? Nekem lenne rengeteg témám, segíteni szeretnék és tudnék is miről beszélni (kapásból van 10 témám). Tudom, hogy egy blog teljesen kihalt. Ennek ellenére azt mondom, hogy akár 1 emberért is megérné a blogolás.


- Ti mit gondoltok az ötletről?

- Hasznos lenne, ha megvalósulna az ötlet?

- Megérné?

- Esetleg más irányba kellene mennem?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 24. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

A blog manapság egy elég halott formátum.


Másrészt én egy kicsit visszásnak tartom, mikor valaki nagyon fiatalon akar bárkiket "tanítani" bármire, ha csak már egész fiatalon nincsenek valamiféle hatalmas nagy komoly referenciái, amivel igazolni tudja a saját "tanítói" státuszát.

2021. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha 1 emberért is megérné...

Igazából én nem tudom ajánlani, nekem is volt egy blogom nagyon sokáig, de az a baj hogy ma már a kutya se olvas blogokat. Legfeljebb akkor, ha valami nagyon specifikus dologra keresnek rá és a google rögtön feldobja... De akkor sem kezdik el így olvasni a blog többi posztját.

A személyes weboldal létrehozása rendben van, egy ilyen portfóliószerű, oda tölthetsz is fel tartalmakat. Tanuld meg a SEO-t nagyon jól, és ha olyan témáid vannak amire rákeresnek emberek, akkor örvendetes.

Hasznos lenne? Ezt így látatlanban nem tudom, pl. pontosan mikről akarsz írni meg ilyenek.

Megérné? Ezt csak te tudod eldönteni... pénzt garantáltan nem fogsz tudni vele keresni. Szerintem nem érné meg, mert egy blogot írni bizony elég nagy munka. Nekem is és másoknak is kb 5x annyi időt vesz igénybe mint amennyit elképzelünk?

Esetleg más irányba kellene mennem? Én a YouTube-ot inkább ajánlanám... De egy ilyen generikus művészeti csatornát nem tudom hogy ki követne. Nyílván egy párezres követőtábort össze tudsz szedni ha sokat dolgozol érte, hát ha ezért neked megéri akkor jó.

Összegzésben a blog helyett inkább yt ha akarsz valami ilyesmit, de persze lelked rajta, te életed, te fogod megbánni ha megcsinálod vagy nem csinálod meg.

Te döntsd el. Remélem ezzel segítettem valamelyest!

2021. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
😆😆😆😆😅😅😅😂😂
2021. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen érdemes a bloggal kezdeni, mert azt a legegyszerűbb elkészíteni és fenntartani.

Aztán majd kiderül... pénzt azt ne remélj belőle. Ha jól csinálod, más haszna lehet.

2021. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!


Köszönöm a válaszodat!


Igen, az elsőre valóban visszásan hangzik, hogy egy nagyon fiatal akarna tanítani. Nem azon lenne a hangsúly, hogy én mennyit tudnék, hiszen az ember folyamatosan tanul, pláne tizenévesen.


Előadni és közvetíteni szeretek. Sokakat volt szerencsém tanítani és korrepetálni, amiért nagyon jó visszajelzést kaptam. A családomban több pedagógus is van, akik meséltek nekem a tanítás mivoltjáról. Mindenképpen merítkeznék a pedagógiai alapokra, hiszen nem az a célom, hogy felvágjak az “eszemmel”, hanem az, hogy másokat segíthessek a tanulásban.


Természetesen képes vagyok alátámasztani a tudásomat, hiszen én is valahonnan/valakitől tanultam. Sőt, még azok is máshonnan tanultak, akiktől én tanultam. Azt is meg tudom érvelni, hogy miért pont úgy van az adott dolog, ahogy. Lenne referenciám és komolyan alá tudnám támasztani a tudásomat.


Arra alapoznék, hogy tájékozódjunk és nézzünk meg minél több embert, hogy ők hogyan közelítik meg a témát. Hiszen alkalmazhatok én bármilyen pedagógiai módszert, attól még nem fog mindenki velem azonosulni, vagy éppen megérteni engem. Minden embernek más a kézenfekvő módszer. Én elmondanám a témát sajátosan, a legegyszerűbb módon és ajánlanék még mellé rengeteg olyan embert, akik szintén beszéltek a témáról.


Nem az én személyem a fontos, hanem maga a tudás, az anyag. Nagyon sokan tanítanak ingyen, csak nem ismerik őket, vagy az a “baj”, hogy külföldiek és nem értik őket. Én ezen szeretnék könnyíteni, de közben érzékeltetném, hogy nem én vagyok a világmegváltó. A művészetben ismert módszereket már évekkel ezelőtt kitalálták és milliónyi könyv, videó és írás készült belőlük. Nem mondanék semmi újat, hanem megismertetném magát a tudást és segítenék abban, hogy más fiatalok könnyen hozzájuthassanak a tudáshoz.


Az elején nyűglődtem, mert nem találtam magamnak jó anyagokat. Azóta megismertem rengeteg könyvet, személyt, videót és írást, amik nekem rengeteget könnyítettek. Azt vettem észre, hogy Magyarországon nem is ismernek olyan forrásokat (könyveket és valaha élő mestereket például), amik segítségével pillanatok alatt lehetne fejlődni. Pedig csak tudni kell angolul/idegen nyelvet beszélni és jól kel keresni a szükséges anyagot. Valamelyik jellemzően hiányzik a 2 közül. Rengeteg ismerősöm van, aki mind alkotni szeretne és 2 bajuk van: (1) Nem tudnak más nyelven beszélni (angolul) és (2) nem tudnak jól választ keresni a kérdéseikre.


Szóval összegezve ez lenne a koncepcióm. Mindenkinek jól jönne, mert a ma is élő mesterek nagyobb ismertséget szereznének és könnyebb lenne a tanulás a fiatalabbaknak. Tudom, hogy nem egyedi az ötletem, de ez engem nem zavar.


Köszönöm, hogy leírtad a blogolásról való véleményedet! Remek, hogy szerezhettem visszajelzést!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!


További jó napot kívánok Neked!

2021. ápr. 24. 14:39
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszoló!


Köszönöm a válaszodat!


Nagyon sokat segítesz azzal, hogy leírod a tapasztalataidat!

A SEO-nak utána fogok nézni, köszönöm, hogy mondtad!

A hasznosság kérdéséért elnézést kérek! Lehettem volna konkrétabb is.

Pénzt nem is akarok belőle csinálni. Nem a haszonszerzés a célom. Köszönöm, hogy kitértél a háttérben lévő nagy munkára!

A “Megéri?” kérdés alatt arra gondoltam, hogy a befogadó közönségnek megérné-e. Ha 1 ember is tanulhatott tőlem valamit, akkor nekem megéri. Nem “Influencer”, vagy “YouTuber” akarok lenni.

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a véleményedet! Igen, “Az én életem, az én döntésem” a téma, de nem árt felmérni a terepet.


Mégegyszer köszönöm, hogy válaszoltál! Sokat segítettél nekem! A véleményed leírása hasznos volt számomra!


További szép napot kívánok Neked!

2021. ápr. 24. 14:50
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik Válaszoló!


Sajnálom, hogy nevetséges kérdést írtam. Nem akartam marhaságot kérdezni, de akkor sajnos sikerült.


Remélem, hogy azért jót tudtál nevetni! Ha az emberi hülyeség határtalan, akkor legalább derüljünk rajta.


Köszönöm a válaszodat! A reakciód egy olyan visszajelzés, ami alapján következtethetek a fogadtatásra. Nekem segítettél!


Remélem, hogy a napod további része jól fog eltelni!

2021. ápr. 24. 14:55
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves Negyedik Válaszoló!


Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre!


Jól esik, hogy leírtad a véleményedet! Mindenképpen irányt ad nekem! Nem akarok pénzt keresni ezzel, tehát nem kell attól tartani, hogy hasznot remélnék belőle. A lehetőségek is kérdésesek, és ahogy mondtad, majd kiderül.


Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet! Jó iránymutatónak bizonyul nekem!


Legyen további szép napod!

2021. ápr. 24. 15:00
 9/18 anonim válasza:
88%

Indíts blogot!

Én szívesen megnézném, olvasnám!!!

A YouTube felkapottabb hely de ha nem akarsz nem kötelező oda menned.

Ha másért nem is de tapasztalt szerzése és ahogy leírtad, te is szívesen csinálnál!

Hajrá!!!

2021. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Én jobb szeretek olvasni, mint videót nézni, ezért ugyan támogatnám a blogformátumot, de a művészet (és a rajz, amit kiemeltél) pont videóra termett. Ha bármit is be akarsz mutatni, akkor kell egy nagyon jó fényképezőgép - jobb, mint amilyen kamera a YT videóhoz kéne. Egyszerűen azért, mert az olvasónak sokkal több ideje van egy-egy bejegyzésre, és nincs más kapaszkodó, mint a képek.


Esetleg próbáld meg, hogy blog + videók? Van, amit videóban egyszerűbb bemutatni, van, amit leírva.

2021. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!