Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ijesztő a Donner Kaposvá...

Miért ijesztő a Donner Kaposváron?

Figyelt kérdés
Hamarosan Kaposvárra fogok költözni Budapestről és sokaktól hallom, hogy azért éjszaka nem menne a Donnerbe, valaki még nappal sem, mi olyan ijesztő azon a helyen, vagy történt ott valami?

2021. ápr. 24. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

hú hát ott tényleg még nappal is van néha hepaj. :D

Amikot két család egymásra talál és szép szavakkal elküldik egymást a büdös.... -ba az szép tud lenni még akkor is ha dobálják is egymást ami a kezük ügyébe kerül, de megszokható... amolyan hungarikum és kaposvárikum. Kb úgy képzeld el mint a Hős utcát, vagy a nyócker vadabb részeit.

Éjszaka tényleg ne járj arra, mert akármi történhet. Véletlenül a bordáid közé siklik egy kihegyezett bicikliküllő miközben finoman elkérik a telefonodat és a pénztárcádat.

Én jobban félek az "univerzumtól"

Csillag utca, Nap utca, Hold utca. Oda még a futárok és a taxisok sem mennek be!!

De a Cser sem életbiztosítás ott az alsóbb részeken. Sajnos a renitens elemek mindenhol ott vannak.

Nappal ne félj, nem kell annyira parázni, csak a kiabálást kerüld el, akkor nem lehet baj.

Viszonylag normális város és tök jó a mérete, nem kell napokig utazni mire a másik végére érsz. Kb minden megvan ami kell, szép belváros, szép környezet (Deseda, Zselic!!!!!)


hol fogsz lakni kb?

2021. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A Bartók Béla utcában, hát, köszönöm a választ, megnyugtató :D
2021. ápr. 25. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:

A bérházakat leszámítva szerintem annyira nem gáz a helyzet, főleg nem a dombon. Egy ideje már ebben a városrészben élünk és bár valóban nem kedvencem itt lakni, bennem is dolgozik az előítélet. Ugyanakkor ha nem inzultálod őket, akkor a fehéreket nem bántják, tényleg inkább ha balhé van akkor az két család között zajlik. Igazából a pénzkipakolás meg szerintem akárhol előfordulhat a város többi részén, akkor koncentráltabban vannak jelen, személy szerint én többször voltam szemtanúja eseteknek a Pláza meg a Corso, illetve a busz- és vasútállomás környékén, mint a Donnerban.

Este meg nem közlekedek sokat gyalog, meg amblokk ha felfelé megyek azt busszal teszem, mert lusta vagyok, de amikor arra szorultam, akkor sem történt semmi, régebben itt lakó szomszédaink sem panaszkodtak hogy valaha történt volna velük valami.

Csillag utca és társai, hát oda meg az embernek lakóövezet révén nem vezethet túl gyakran az útja, szóval az nem érinthet majd téged annyira :DD Még azt is be merem vállalni hogy azt mondjam, hogy a Csillag utcai rész sem éri el a Hős utca szintjét.

2021. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahol a Bartók kezdődök, a söröskorsós körforgalomnál belefutottam párszor hepajba, de nem én voltam a cél, csak egymást anyázták :D

Jártam az univerzumban is... szép hely

Fogj egyszer egy taxist és faggasd ki! Ők tudnak mindent is!

Van Kaposváron és környékon sok szép dolog is, az kárpótol!

Javaslom, hogy a kaposvári és kaposvári környéki gecaching ládákat keresd fel - nem kell megkeresni ha nem akarod, de a helyekre menj el! És a ládák oldalain olvasd el az információkat, sokat tanulhatsz a városról, környékéről.

[link]

2021. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Bartók elejét most teszik rendbe, és tuti be is lesz kamerázva, nem lesz ott gond, a középső résztől felfelé pedig normális házak vannak.
2021. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, emberibb állapotokat szeretnének teremteni ott. [link]

Remélem szabad linkelni.

2021. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom mi ez a sok neo rasszista komment. Kaposvár városa Magyarország második legjobb, leggazdagabb települése, itt nincs munkaerőhiány, nincsprobléma az oktatással, Dr. Szita Károly Mihály a legjobb polgármester, több város is tanácsaiért esedezik. Kaposváron csak az nem tud munkát találni aki nem akar, gyáraink messze a legkorszerűbbek, tömegközlekedés legkiemelkedőbb, Európa top 10 városában benne van Kaposvár, legbiztonságosabb hely, itt nincsenek nácik/rasszisták akik a telefonodért megvernének.
2021. ápr. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Aztamindenségit utolsó :DDD jól feladtad a leckét. (Én azért igyekeztem hivatalos statisztikákat előhozni). Kaposváron a KSH adatai szerint az átlagkereset a megyei jogú városok utolsó harmadában szerepel, illetve ha kollektíven a Dunántúlt nézzük (bár nem jóval, de) mindig a dél-dunántúli rész az, amely legjobban lemarad gazdaságilag a többi régióhoz képest. Kaposváron a lélekszám a(z egyik, ha nem legnagyobb) mértékben csökkent, illetve az új lakások száma is szánalmasan alacsony. Az Interspar 90 új munkahelyet teremtett, de kérdem én, ha tisztességes bérért és nem éhhalál elkerüléséért akar dolgozni az ember, Kaposváron kapcsolatok hiányában hol fogsz normális helyet találni? Most lehet kicsit durva voltam, de egyszerűen ordít az előző kommentelőről, hogy gőze sincs milyen Kaposvár helyzete.

Az oktatás meg..nemrég olvasztották be a Kaposvári Egyetemet, talán kicsit felpofozták a tanárhiányt, meg a színművészetire szoktak idetévedni, esetleg az agrár- vagy óvodapedagógiai szakokra. Jómagam középiskolába járok és a hírnév, ami a gimnáziumunkról terjed azt nem a mostani eredményeiért kapja. Hiába beszélek róla, hiszen az állami iskolákban az elavult oktatási rendszer van jelen, de nálunk is a tanári kar nagy része már kiöregedett és nincsenek túlzottan tekintettel a leterheltségünkre, illetve visszaélnek a tanári pozíciójukkal.

Az említett Dr. Szita Károly (Mihály? :D ) pedig bő nyállal nyal be annak a kormánynak éppen, ami jelen van, köztudottan titkos ügynök volt és most sem több szerepe van, mint egy bábunak. A mostani beruházások pedig meg sem valósulnának az EU-s pénzek nélkül (persze, ez nincs kimondva hivatalosan, hogy nem mi nyögtük ki azt az összeget).

A helyi tömegközlekedést meg most barmolta el egy pécs f.szkalap, mert annyira nincsen buszsofőr, hogy idióta módon össze kellett vonni járatokat. Illetve az szerintem is baromi kiemelkedő, hogy van egy közös vágány a vasúttal, igen. Csak körülbelül egy normális menetrend tábla nincsen, csak a nevetségesen apró váróteremben, és pad sincs elég.

Európa top 10 városában... tuti troll vagy, ez kétségtelen :DD

A neo-rasszizmusra válaszolva pedig sajnos azt kell mondanom, hogy Magyarországon a cigányság viszonya a fehérekkel (nem magyarokkal, cigányok is magyarok) pedig mindenki tudja, hogy mennyire szélsőséges méreteket képes ölteni, hála Istennek itt, Kaposváron inkább egymás között nem bírnak viselkedni, de nem ritka az, hogy beszólogatnak az utcán sétálóknak, kunyerálnak, megfélemlítenek. Ez nem rasszizmus, ezek olyan köztudott történések, ami minden, csak nem elnézhető, egy átlag polgár számára felkavaró

2021. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!