Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kaphatok, ha ex-tescos...

Saubay Tibor kérdése:

Mit kaphatok, ha ex-tescos dolgózóként továbbra is használom a dolgozói kedvezményt biztosító clubcardot?

Figyelt kérdés

Pár napja ért véget a munkajogviszonyom a TESCO-GLOBAL Zrt.-vel. Addig a pontig értelemszerűen járt minden kedvezmény, ami a dolgozót megilleti /tescos ajándékutalvány, céges telefon, dolgozói klubkártya stb/.


A kilépésem során mindent elszedtek tőlem, nyilvánvalóan az eddigi - ingyenes hívásokat biztosító - telefon készüléket is - már nem használhatom.

Illetve az eddigi tescos felületeket, alkalmazásokat sem, amelyekbe a munkám során be voltam vonva.


Arra vonatkozóan viszont nem kellett alá írnom semmilyen szerződést vagy nyilatkozatot, hogy az eddigi vásárlási kedvezményt biztosító klubkártyát nem használhatom már - amely 10% kedvezményt bzitosítana a vásárlás végeredményéből.


Habár értelemszerű, hogy már nem használhatnám, mégis az a kérdésem, hogy látják-e konkrétan a rendszerben, hogy használom (hogy melyik áruházban, hol, mikor és mekkora kedvezményösszeggel).


Továbbmegyek: mert az előzőre is sejtem a választ, hogy valószínóleg: igen, látják.


Azonban a kérdésem (ha van itt közületek tesco-s dolgozó, aki mondjuk budaörsön a headquarters-ben dolgozik, dolgozott), hogy milyen módon? Tehát milyen módon látják?


És, hogy biztosan látják-e? Biztosan nyomon tudják-e követni? Foglalkoznak-e ők ezzel?


Nekem digitális módon működik a klubkártya (nem fizikailag, egy plasztik kézzelfogható kártya formájában). A telefonomon van rajta egy clubcard app és ott még mindig aktív - tehát tudom használni - a dolgozói klubkártya rész.


Minden más, ami kedvezményt biztosított és a munkámhoz kellett, egyértelműen el lett szedve és ki is tértek rá, hogy nem használhatom már (nem mintha ez nem lenne egyértelmű)őket.


Azonban ennél a klubkártya történetnél úgy tünik másképp van.


Jogosan merül fel a kérdés szerintem, hogy vajon csak véletlenül maradt-e úgy az én telefonos applikációmon belűl, mert a kasszánál a néni még mindig le tudja lecsippantani és le tudja vonni belőle a 10%-ot.


Kérlek erősítsetek meg! Erősítse meg valaki, aki mondjuk ott dolgozik és belelát a tesco belsős biztonsági rendszerébe vagy ilyesmi. Vagy pl. informatikus.

Vagy aki tudja, hogy mi a helyzet az olyan cafeteriák esetében, amelyek egy applikáció formájában érhetőek el.



Szóval a kérdéseim, összefoglalva.


- 3 napja ért véget a munkajogviszonyom és mennyire vághatnak meg, ha ma még használom a klubkártyát?


- vagy úgy az ilyen esetekben mekkora a szankció?


- mekkora esélyjel lehet lebukni?


- hogyan működnek jogilag/informatikailag azok a kérdések, amelyekre rávilágítottam



Válaszotokat köszönöm előre is!

És bocs, hogyha hosszú voltam.



2021. ápr. 29. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Első körben letiltanak, majd kapsz erről értesítést.

És X összeghatár felett felszólíthatnak az értékkülönbözet visszafizetésére.

Ne használd!

2021. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

hát vagy letiltották és nem is tudod már használni

ha tudod használni akkor természetesen látni fogják

vagy pedig még egy eset lehet hogy átállították soma clubcardra ami a nem teszkós dolgozóknak is van.

2021. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

sziasztok! ezeket pontosan honnan tudjátok?



előfeltételezni én is tudok


ha konkrétan nem a tescónál dolgoztok, hanem csak általánosságban véve beszléltek - akkor ez igy nem sokat ér:)


mert ezek - bár laikus szemszögből - logikusnak tünnek amit irtok, konkrétan tudni kéne hogy TÉNYLEG így vannak-e a tescónál.



és nem érdekel a lidl-s, vagy az auchan-os tapasztalat:/



szóval mi a forrás?


van saját tappasztalat?

vagy csak úgy tippelitek hogy biztos így van?


köszi a választ előre is!:)

2021. ápr. 29. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:

igen, tippeltem - 2-es vagyok

elnézést!

2021. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Miért nem őket kérdezed?

Ha nem akarsz illegális dolgot csinálni, ez a legjobb megoldás.

Ha meg igen, azt csináld magad, és vállald a következményeit.

2021. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Anyum a LIDL-nél volt, HR-es.
2021. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Most komolyan, mégis milyen választ vársz, kb. ilyet: "használd nyugodtan, úgyse fogják letiltani" ???


Ha valaki írná is, hogy az övét nem tiltották le, te még akkor sem leszel biztos, hogy a tiedet nem tiltják le.


Minden egyes tranzakciót rögzítenek, így utolag jogosan hajthajták be rajtad.

2021. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

7-es

Értelmezd a kérdést és akkor megtudod milyen választ várok.

Ha nem tudod, nem kell hozzászólni :)



"Minden egyes tranzakciót rögzítenek..."

Ezt a részét honnan tudod???

2021. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
A clubcardhoz tartozó dolgozói kedvezményt már levették a kártyáról, sima clubcardként működik tovább.
2021. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8.: a hírlevelekből, tudnak mindent, nem csak azt, hogy mikor vásároltál, hanem azt is mit.
2021. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!