Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpresszről rendelt terméke...

Aliexpresszről rendelt termékeknél honnan lehet tudni,hogy utólag kell-e fizetni és ha igen akkor mennyit?

Figyelt kérdés
Főleg arra gondolok,hogy ha megrendelek valamit,ami most még nem vámköteles,de mire ideérne,addigra már igen,akkor mi történik?

2021. máj. 1. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég egyértelmű:

"2021. július1-jétől a 22 eurónál kisebb értékű, harmadik országból érkező küldemények áfamentessége megszűnik, ezekre az árukra vámáru-nyilatkozatot kell benyújtani. Ettől az időponttól az áfafizetés a 150 eurónál kisebb értékű küldemények importjánál egységesen kötelező lesz"

[link]


Mindegy mikor rendelted, ha az országba július 1 után érkezik be, akkor már vonatkozik rá az új szabályozás, annak feltételeivel együtt.

2021. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom,a kérdés arra vonatkozik,hogy mennyit kell fizetni vagy hogy hol tudom megnézni
2021. máj. 1. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
posta.hu/vam oldalon van a jelenlegi, szerintem ezt érdemes figyelni, itt logikus, hogy az új rendszer leírása majd megjelenik. A tervek szerint online felületen lehet majd elvégezni, ahol online fizetésre is lesz lehetőség.
2021. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. máj. 1. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az országban viszonylag hamar bent van a csomag, csak itt szeretnek ülni rajta. Ti "mernétek" még június 5-én rendelni, vagy az már tuti nem ér be júli 1-ig? :)
2021. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha időpontra akarsz rendelni, azaz adott időpontig meg kell, hogy érkezzen a küldemény, ajánlott a határidő előtt 3 hónappal leadni a rendelést. 60-80 nap teljesen átlagos szállítási idő Kínából, ebben vagy ehhez még 30-40 nap a magyar csomagelosztóban lévő várakozási idő, és vámeljárás esetén még egy hetet rádobhatsz a feldolgozási időre.


Egyértelműen nem rendelnék 25 nappal a határidő előtt, legfeljebb futárszolgálattal. Drágább, de ők 1 hét alatt kihozzák.

2021. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!