Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted is jobb, ha letörölj...

Szerinted is jobb, ha letöröljük magunkat instagramról és egyéb közösségi oldalakról?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint talán ez volt a legjobb döntés, amit valaha meghoztam. Azóta nem hasonlítgatom össze magam másokkal, nem érzem azt hogy lemaradok dolgokról, rengeteg időm marad olyan tevékenységekre, amik tényleg szórakoztatnak, vagy hasznosak számomra. Olvastam, hogy van most egy erre vonatkozó mozgalom, ami által egyre több ember törli magát ezekről az oldalakról. Neked mi a véleményed? Szerinted is sok a magamutogató ember ott? Tényleg a pillanat megélését rontják el azzal az emberek, hogy inkább képeket készítenek ezekre a platformokra? Te már törölted magad, vagy már tervezgeted? Minden vélemény érdekel.

#Facebook #közösségi oldal #nárcizmus #Instagram #törölni magam a közösségi oldalakról
2021. máj. 6. 01:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak Facebook van. Egy darab profilképem van. Nem követem az ismerőseim (alig vannak), nem lájkolok, nem nézelődöm, nem osztok meg, totál üres az egész nálam. Azért vagyok ott, hogy chateljek, illetve az egyetemi csoportok miatt. Nem hiszem, hogy fogom magam törölni, de nem is olyan módon használom azt az oldalt, ahogy elvileg "kellene".
2021. máj. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

"Azóta nem hasonlítgatom össze magam másokkal, nem érzem azt hogy lemaradok dolgokról, rengeteg időm marad olyan tevékenységekre, amik tényleg szórakoztatnak, vagy hasznosak számomra."

A gond akkor van, ha te a közösségi médiát pl. arra használod / használtad, hogy összehasonlítsd magad másokkal. Nem ez kéne hogy legyen a szerepe, nem a lájkgyűjtés, nem a farokméregetés. Ha agyilag gyenge vagy, nem tudod a dolgokat a helyükön kezelni, akkor nem neked való, ahogy nem neked való a tévé sem, ha nem tudod eldönteni, mit szabad belőle komolyan venni. Ne értsd félre, nem csak rád, mindenki másra is vonatkozik.

A leiratkozás csak egy tüneti kezelés. Az első lépés afelé, hogy az ember felismerje, befolyásolható, nem érti a világot, a média működését, a saját szerepét a rendszerben - és ahelyett, hogy megpróbálna a helyes irányba változn(tat)ni, inkább törli magát. Ettől nem lesz jobb, okosabb, egyszerűen csak becsuk egy ablakot. Elvágja magát egy olyan információforrástól, amit nem tud megfelelően kezelni.


"Tényleg a pillanat megélését rontják el azzal az emberek, hogy inkább képeket készítenek ezekre a platformokra?"

Van aki igen. Van aki nem. Van aki ebből él. Van aki soha egy képet nem tölt fel. Egy kalap alá veszel mindenkit, aki jelen van: aki kihasznál másokat, akit kihasználnak mások, akik képesek helyén kezelni a dolgot, akik üzleti célból használják. Hiba. Általánosítasz, és ez nem jó.

2021. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem a közösségi oldalakkal volt a baj, hanem veled.

Nekem van Facebook-om, Instám, meg egyebeim is, de sose hasonlítgattam magam másokhoz (Anyámnak szokása ezt mindenféle internetes dolgok nélkül csinálni, a hagyományos módszerekkel, én miért tenném?), és nem is éreztem azt hogy lemaradok dolgokról.

2021. máj. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Facebookon inaktiváltam magam évek óta. Meguntam a reklámokat, meg hogy ismerősnek jelöltek idegenek.

Sokkal jobb így, értékesebb vagy mivel alig tudnak valamit rólad az emberek. Ha találkozol régi ismerőssel megörülnek neked mert nem látnak minden nap facebookon.

2021. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

"Sokkal jobb így, értékesebb vagy mivel alig tudnak valamit rólad az emberek. Ha találkozol régi ismerőssel megörülnek neked mert nem látnak minden nap facebookon."


Az hogy van valakinek Facebook-ja nem egyenlő azzal, hogy ott éli az életét.

A legutolsó feltöltött képem pl 2020 novemberi, és nem én vagyok rajta, hanem összeszerkesztettem egy 1908-as képet egy frissel. A legfrisseb olyan képem, amin rajta is vagyok 2020 augusztus végii. Pedig elvileg az én generációm a leginternetfüggőbb (fiatal felnött)

2021. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még várom
2021. máj. 6. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Már egy jó idely vártam egy ilyen írást mint a tied.Lehet,hogy megharagszol,és rosszul fog esni amit leírok.Később rá fogsz jönni,hogy igazam volt.

Az,hogy másokhoz viszonyítottad az életed,és összehasonlíthatásokat csináltál ilyet én is csináltam.És megmondom neked,hogy én is töröltem magam.Egy kis idő elteltével újra regisztráltam,és a névjegy részhez beírtam,hogy "nem gyűjtök ismerősöket".Én egy vidéki ember vagyok,csak mezőgazdasági csoportokban vagyok tag.Ismerősnek,csak ismerősöm----->>ismerőse jelölhetne,de mivel nincsen ismerősöm,így senki sem tud bejelölni.Akik íritáltak az előző regisztrációnál őket letiltottam.Messengeren,videó beszélgetésben pl néha beszélek emberekkel,és érdekes,hogy számomra ismeretlen emberekel élőben jobban el tudok beszélgetni mint azzal akit valóban ismerek.És neked is be kell látnod néhány dolgot kérdező.Elismerésre vágytál,arra,vágytál,hogy értékes embernek tartsanak.Én pontosan ugyanígy voltam ! Neked kell elfogadnod önmagadat.És a barátok jönnek mennek....Plusz igaza volt doktor house-nak.”Minden ember hazudik !!!"Lehet,hogy csak kis dologban,és lehet,hogy nagy dologban.Amit a facebookon látsz abból az élő videókban szokott igazság lenni.De a fényképek hazudnak.Van a youtubon egy nagyon rövíd kisfilm.Még 5perc sincs,de elgondolkodtató.Az a címe,az elégedetlen.

2021. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

7-es válaszoló vagyok.

Gondolkoztam egy kicsi !

Én a nővérem,és a fiai miatt regisztráltam a facebookra.Volt kb 400 ismerősöm.Kezdetben minden rendben ment,utána 3ember ártott nekem.Régen ha valaki letiltott ott feketélett a neve,és nem lehetett eltüntetni.A lányokra voltak irígyek akikkel írogattam,és ők ezt látták.Engem ez zavart,és hazudtam,hogy új regisztrációt csinálhassak,és nem engedtem be utána őket az életembe.De miután elkezdtek a facebookon szaporodni a trollok,már bármi lehetett.Rége be lehetett állítani,hogy kiírhat neked üzenetet beállítottam senkire.És aránylag jól megvoltam az ismerősökkel.Később már beregisztráltak a szülők is,az idősek is.Akik nem nagyon értenek a billentyűzethez.No mindegy annyi a lényeg,hogy van egy amerikai közösségi ismerkedős oldal,és ott user223654 vagyok például.Csak akikkel már privátban írogatott az ember azokat később beljebb engedheti,és megtudhatnak egymásról több mindent.Magyarországról egy srác azon az oldalon ismerkedett meg egy lányal.Kicsit elkanyarodtam a témától,szia ☺

2021. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló! Jókat írtál nagyon :) Sokmindenben igazad van.
2021. máj. 7. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Akiről írtam,Zoli,és Hanna,ez a youtube csatornájuk.VlogsWithZoli


penpal vagy language exchange.

Ezek meg kölcsönös nyelvtanuló oldalak,ahol ismerkedni is lehet.

2021. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!