Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 26 évesen késő tetoválónak...

26 évesen késő tetoválónak tanulni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sosem késő tanulni. :) Minden jót kívánok hozzá, ha belevágsz!
2021. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Sose késő ilyeneket tamulni
2021. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzilKa ***** válasza:
100%
Ha már tanultál rajzot, grafikát, stb, ami kell az alaphokhoz, akkor nem.
2021. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő! A rajztudás ha keményen nekifekszel és van érzéked egy ev alatt olyan szintre tornázható amivel elindulhatsz a tetováló karrierben. De ez nem azt jelenti hogy leállhatsz és nem kell fejleszteni magad. Ez egy olyan pálya ahol mindig lesz hova fejlődni így sose késő elkezdeni se. Sok sikert és kitartást kívánok!

Egy tetováló

2021. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem késő

Nincs olyan hogy késő

2021. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sose késő, ha meg is van hozzá az a szintű rajztudás, ami az átlagon felüli motoros képességekből ered.

Ha nincs, akkor nem érdemes ezen képességek hiányában akár több évet tanulni, mivel a normál képességnek korlátai vannak.


Mindemellett ne feledjük, emberek fizetnek, hogy szétvarrják a bőrüket, ami nem kellemes + örök.


A bőr és tetováló tű használata teljesen más, mint a lap és ceruza.


Ahol jelenleg élek, itt rengeteg a tetováló... ám 2 személy keze alá adom a bőrömet.

Nem személyiségük alapján döntöttem mellettük, hanem a szakmai képességeik miatt.


Van akikkel jóba vagyok, de nem precízek, aránytalanok a munkáik.


+ hangulatingadozás is sokaknál betesz 1-1 alkotás minőségébe.

Van aki ilyenkor leteszi a gépet és szünetel, mert neki fontos a minőség, ami a hírnevét építi.


Van aki pedig kényszerből/rossz kedvvel is csinálja - az az alkotó megbukott a szemembe, aki a mennyiségre megy, nem a minőségre.


Önismeret fontos itt is. Tudni kell helyén kezelni, pozitív/jó vagy negatív/rossz dolgainkat, tulajdonságainkat, képességeinket és összegzettek után utat választani életben/karrierben.


"Ez egy olyan pálya ahol mindig lesz hova fejlődni ..." - a világon nem csak ez, hanem minden ezen alapul. Folyamatos fejlődés, a tudástól egészen a gyakorlatig; szakmától egészen a magánéletig.


pl. azért nem vállaltam a tetoválást pluszba, mert nem érzem szabadnak magam az alkotáskor a "nekem ilyen kell" emberek miatt.

Nem utálom őket, megértem, de tisztában vagyok azzal, ha bizonyos korlátok vannak alkotásban az a minőség romlását eredményezné nálam.


Több ágon szeretek alkotni, mikor mit szeretne a két kezem érezni, szemem látni. Olyan, mint amikor az ember a csokit kívánja meg, máskor meg a fagyit, chipset.


A tetoválás viszont nem olyan ág, ahol kirakod "ez és az eladó", mint kínálat.


Van hogy tetoválónak van elképzelése és a megvalósításhoz embert keres aki bevállalja. Erre viszont nehezebb találni embert.


Ha van képesség és tudsz "más kénye-kedvére" tenni, akkor érdemes belekezdeni + előtte megfelelő információt/tudást felhalmozni elméleti részében is pl

milyen tintákat és tűket érdemes használni, milyen higiéniai alapokat kell betartani, hiszen tűvel, tintával és bőrrel-vérrel dolgoznak, ...stb.

Műbőr/disznóbőr gyakorláshoz.


Minél több az információ, annál kevesebb hibát vét az ember, mintsem fejest ugorva.

pl

Hobbi gyantások mindent vesznek ész nélkül, kevés tudással - ennek kudarcait nap, mint nap látni a 14,7 k -s csoportban... alapvető dolgokon véreznek el. 100-300 ezreket elcseszve & semmi komoly felszerelés, holott megfelelő infókkal 50 ezerből + egy olcsóbb pl vákuumgéppel már komolyabb minőséget lehet felmutatni, ami kb 200ez.

Nem jól kevert/hőkezelt,utó hőkezelt gyanta még látszólagos kötés után is mérgező lehet.


ezt csak példának írtam egy szintén elterjedt tevékenységről.


Kellemes informálódást és sok sikert!

2021. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!