Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez rágalmazás lenne? Mire...

Ez rágalmazás lenne? Mire számíthatok??

Figyelt kérdés

Az egyetemen kötelező a szakmai gyakorlat ugyebár. Erről írni kell egy gyakorlati naplót. Ebben én leírtam, hogy nem ajánlom más diákoknak, hogy ott töltsék el a gyakorlatot, mert nem azt dolgoztam, amit tanultam, nem volt szabadnapom, nem beszéltek velem szépen stb. Ezt csak én, a tanárom, ennek a gyak.helynek a tulaja illetve az egyetemi illetékes dolgozó (aki ellenőrzi ezeket a dokumentumokat) látja. Most ott tartok, hogy ennek a gyak.helynek a tulaja fel akar jelenteni rágalmazásért, ugyanis "nem igaz" amit leírtam, és a 35 éve üzemelő céget lejáratom. Mire számíthatok? Szabadságvesztés? Pénzbírság? Tudtommal az, hogy elmondom a véleményem (azaz nem voltam boldog amíg ott voltam) nem bűncselekmény...

Köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 10. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vélemény (tetszik, nem tetszik, szeretem, utálom, szarul bántak velem) nem ugyanaz, mint a hamis dolgok állítása. Mindaddig amíg nem állítottál olyan dolgot, amit nem tudsz bizonyítékkal és/vagy szemtanúkkal alátámasztani, nincs mitől tartanod.


"Btk. 226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el."


A kettes bekezdés nem áll meg, ha büntetlen előéletű vagy, kizárt hogy ezért pénzbírságnál többet kapnál, már ha megáll a rágalmazás vádja.

2021. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És kb mennyi pénzbírságra számíthatok? Egy kb összeg is elég. Mert itt nekem valami milliókkal fenyegetőztek a telefonban, de ez értelemszerűen nem igaz :D azért egy kb összegre kíváncsi lennék
2021. máj. 10. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy a szakmai gyakorlatos anyagodba miért írod azt bele, hogy köze nincs a tanulmányaidhoz és minden rossz volt? Azt akarod, hogy ne fogadják el a szakmai gyakorlatot és újra kelljen csinálni?


Egyetemre jársz, nem óvodába. Lehetne annyi eszed, hogy tudd, mikor hova mit ajánlott leírni és mit nem.

2021. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam bele, mert tényleg csak söprögettem, meg mosogattam végig. Nem írhatom bele, hogy pincér voltam (turizmusos vagyok), mert az kiderül a védésen... kötelező a tapasztalataimat leírnom. És nekem csak ezek voltak azok.
2021. máj. 10. 19:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!