Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nincs Tb-m akkor fizetni...

Ha nincs Tb-m akkor fizetni kell a terhességi vizsgálatokért illetve a szülésért?

Figyelt kérdés

2021. máj. 13. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fizetex a havi 8ezret?
2021. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Fizesd magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot és akkor ingyen ellátnak.
2021. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elmész pl. a területi munkaügyi központba, akkor adnak egy kupac csekket, azon tudod fizetni a TB-t.
2021. máj. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
TB-et utolag is behajtjak rajtad, csak h tudd. A TB nem lehetoseg, hanem ado fajta
2021. máj. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Ami a biztosítottaknak ingyen jár, azt megkapod akkor is, ha díjtartozásod van, de utólag a NAV be fogja szedni tőled.

Nem adóféleség, mint írták.

Az adóhivatalhoz azért került a behajtása, mert nekik van hozzá apparátusuk stb.

2021. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha képes vagy ilyen kérdést beküldeni, akkor a társadalomnak azzal hajtod a legnagyobb hasznot, ha nem erőlteted a gyerekvállalást. -Ennyi ésszel csak életképtelen, buta ember válhat az utódodból.
2021. máj. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most menj be, és indítsd el a járulékfizetést!

5 évre visszamenőleg behajtják - tehát nem nyersz semmit azon, ha halogatod.

NIncs olyan lehetőség, hogy majd mindent magánban intézel - ez kötelező fizetendő!

2021. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mióta nincs fizetve? Mert ha mondjuk volt egy egyéves munkaviszonyod, és előző héten mentél el onnan, akkor a felmondást követő egy hónapig még biztosított vagy. 6 hónap tartozást még elnéznek, de behajtják utólag ezt is. 6 hónapon felüli tartozás esetén a tb jogviszony megszűnik, és csak életmentő beavatkozásokra eszel jogosult, azt követően újra intézned kell a felvételedet a társadalombiztosításba, és be kell fizetned visszamenőleg a tartozásaidat. Szerintem megéri a havi 8000-et az, hogy te vagy a gyerek ne haljon meg, vagy esetleg te bármilyen bajoddal mehess állami egészségügybe.
2021. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ezekben minden benne van az egyéni fizetéshez.

5, 6, 7, 8, 10 válaszok én vagyok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

és

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__106..

Ezeket én válaszoltam meg, igyekszem terjeszteni hátha valakinek segíthet. Ha nagyon szar a helyzeted, akkor igényelhetsz a helyi önkormányzattól szociális alapon egy évre TB támogatást, de ahhoz tényleg nagyon indokoltan rászorulónak kell lenned, részletesebb szabályozást erről nem tudok. A válaszokban tavalyi adatok vannak, eltérés csak a pénzösszegben van, ez idén 8000 Forint, naponta a törthónap számoláshoz 270 forinttal számolj. Először valószínűleg visszamenőlegesen kellene rendezned, de semmit nem tudunk a társadalombiztosítási helyzeted állapotáról. Az egésznek viszont semmi értelme, ha már rég kivágtak a TB-ből, mert mondjuk évek óta nincs rendezve. A NAV válaszokban belinkelt oldalán az eddig felgyűlt járulékadatokat, tartozásokat mind meg tudod nézni, de a TAJ számod ismételt érvényesítését a helyi egészségbiztosítási pénztárban tudod intézni, ez legyen az első ha ennyire rendezetlen a helyzet.

Előző voltam.

2021. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!