Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » DRÓN - tapasztalatokra vagyok...

DRÓN - tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Mennyire veszik ma komolyan az egész drón-szabályozást nálunk?

Figyelt kérdés

Pl meglát a rendőr egy repkedő drónt, és elkezdi "üldözni", felkutatni, ki a frász irányítja és próbálja megtalálni vagy tesznek rá magasról?


én magam nehezen tudom elképzelni h akár a mezőn akár lakott területen egyáltalán követni tudják, de szóval mi a tapasztalat?


hoztak egy gyakorlatban nem működő jogi szabályozást vagy azért elég jól működik és tényleg tudják ellenőrizni is?



2021. máj. 14. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/channel/UCdb1NJIymoI-eGsfnHX8Oww

ezt a csatornát nézegesd, itt némelyik videóban van szó arról, hogy kaptak néhányan büntetést.

Természetesen a búzaföld felett reptetés miatt nem fognak a földbe csavarni a zsaruk, de egy városban azért már szólni fognak. És hát elég könnyű beazonoítani a drónost, mivel távirányító van a kezében. :D

ezt a videót mindenképpen nézd meg, beszél a srác a rendőrökkel való találkozásokról is: https://www.youtube.com/watch?v=c85XuWNxsoA


Az biztos, hogy városban nem nagyon kellene csak úgy engedély és biztosítás nélkül repkedni, mert ha balesetet okozol akkor arra rámehet a gatyád is.

Több drónost utólag büntettek meg miután lefotózott, videózott egy olyan objektumot amit nem kellett volna és azt nyilvánosan megosztotta.


az új szabályozás döcögős, sokaknak még a mai napig nincs meg minden papírjuk hogy legálisan repülhessenek, aztán már május közepe van... Majd bejáratódik a rendszer és akkor már sokkal gördülékenyebben meg az ügyintézés.

A pénz az egy másik dolog... nem olcsó drónozni, de hát minden hobbi kerül valamennyiba nem? egy normális bicaj, egy megfelelő horgászfelszerelés, egy jobb fényképezőgép, vagy gamer számítógép...


Tapasztalat? Én egy kis faluban élek, itt évekig nem láttam rendőrt sem, még a 10 éve idehelyezett körzeti megbízottat sem :D A kovidos karanténosok ellenőrzése miatt szapodortak csak meg a járőrök.

2021. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!