Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan meséltél a lányodnak a...

Hogyan meséltél a lányodnak a menstruációról/neked hogyan mesélt róla anyukád? Hány éves volt/voltál a beszélgetéskor, illetve amikor megjött?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

9 évesen volt egy enyhe felvezető, ami csak annyiról szólt, hogy a nők havi egyszer pár napot véreznek és ilyenkor betét kell.

10 évesen jött meg nekem, akkor kicsit magasabb szintű beszélgetést ejtettünk.


Ha lesz gyerekem, akkor én szerintem minél hamarabb fogom adagolni neki.

2021. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mikor fogod kezdeni?
2021. máj. 15. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Anyukám 10-12 éves koromban mesélt róla (nem emlékszem pontosan mikor), még mielőtt megjött. Elmondta részletesen biológiailag, hogy mi történik. Meg elmondta azt is, hogy gyakorlatban mit kell ilyenkor tenni. Egyáltalán nem kezelte tabuként, nyitott volt a kérdésekre. Mindig is bátran fordultam hozzá bármivel, amikor már ténylegesen megjött.

Ha nekem lesz valaha gyerekem én is hasonló korban hoznám fel, talán kicsit hamarabb, mert egyre fiatalabb korban kezdődik a menstuáció. Mindenképpen az előtt beszélnék róla, mielőtt megtörténik, mert elég ijesztő lehet úgy átélni az első menstruációt, hogy fogalmad sincs mi történik.

2021. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vszeg nem lesz gyerekem, szóval neki sehogy

2. anya meghalt, mire nekem esedékes volt a dolog, így apával beszéltem meg minden ilyesmit

2021. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem anyukám olasz országba van ezért nem nagyon beszéltünk róla és nem volt akivel beszéljek erről azán aszam 10 éves krómba állandóan a Google-ön olvasgattam róla szóval mondhatom azt hogy én nagyon felvilágosult voltam szinte min nap olvastam , és 11 éves voltam amikor megjött , de én a gyerekemmel mindenképp fogok róla beszélni minél hamarabb ! :)
2021. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!