Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem vagyok pap, csak egy...

Nem vagyok pap, csak egy keresztény, de én tudok vizet áldani, hogy szentelt víz legyen?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan? Szeretnék szentelt vizet magamnak, de beszerezni nem tudom hogy lehet..

2021. máj. 15. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, válogass, amelyik szimpatikus.


[link]

2021. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Igen, a hatása ugyanaz. Szerinted megváltoznak a molekulák, vagy mi a rák történik szenteléskor? :D
2021. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

#2: Ezt teljesen eltaláltad! Pontosan a víz molekuláris szintjén hatnak a szavak. Írva (pl. egy palack / pohár vízre), vagy kimondva megváltozik a víz szerkezete.

https://www.youtube.com/watch?v=R7WblnmBntw&t=2s

2021. máj. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3

De ha H2O helyett mást kapunk, nem nevezhetjük iható víznek. :D

2021. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4: Tévedsz. Ezek szerint nem nézted meg a linkelt videót, vagy nem érted miről szól. Nem a H2O változik meg, és ha ezt képtelen vagy felfogni, akkor hiába is magyaráznám. Úgyhogy hagyjuk.
2021. máj. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 2*Sü ***** válasza:

Nem vagyok hívő.


Viszont azt gondolom, hogy szent valami attól lesz, hogy – a hívő hite szerint – közvetlen kapcsolatot teremt közte és a metafizikai – a kereszténységben leginkább Isten – között. Egy szentkép sem attól szent, mert szentet ábrázol, hanem attól, hogy rajta keresztül a hívő úgy érzi, közvetlenül szólítja meg Isten, esetleg valamelyik szent.


Márpedig ha valaki otthon bármikor készíthetne szenteltvizet, az annyit is érne ilyen szempontból. Nem szenteltvíz lenne, hanem csak profán módon víz. A szenteltvizet akkor fogod te magad szentként elfogadni, akkor fog számodra szent lenni, ha annak a forrása szent (misén szenteli meg egy felszentelt pap egy felszentelt templomban).


> #2: Ezt teljesen eltaláltad! Pontosan a víz molekuláris szintjén hatnak a szavak.


Igen, sajnos volt egy ilyen kísérlet, aminek az eredményét még tudományos kutatásként publikálták is. Pedig ha az ember belegondol, akkor az egész kísérlet hipotézise is problémás, mi van, ha olyan szót írok egy pohár vízre, aminek több különböző nyelven is van, de teljesen más jelentése.


Amúgy a kutatást később ízekre szedték, aki a kutatást elvégezte, finoman szólva sem tudományos módszertannak megfelelő módon dolgozott. Kicsit olyan ez, mintha ráírnám dobozokra, hogy „páros”, vagy „páratlan”, aztán véletlenszerűen tennék golyókat a dobozba, majd kiválogatnám azokat, amikre páros is van írva és páros golyó is van benne, és felmutatnám „csodaként”, azokat a dobozokat meg szép csendesen kidobnám, amiben nem stimmel a felirat a golyók párosságával, mondván ott valamiért nem működött a „csoda”.

2021. máj. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5

Bocs,jobb dolgom is van altudomanyos baromsagok nezegetese helyett. Higgy csak a mesekben, a telapo is letezik. :D

2021. máj. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7


Persze hogy létezik! Máskülönben ki a jó fene hozná az ajándékokat?

2021. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bírom az iróniátokat, de én hiszek benne, hogy a víz megváltozik, mégpedig nem a szavakra, hanem az érzelmek hatására, hisz nekünk is vannak energiáink.
2021. máj. 18. 16:45
 10/14 anonim ***** válasza:

9

Ezzel csak az a baj, hogy a tudomany nem hit kerdese. Tessek bebizonyitani!

2021. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!