Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ötlethiány könyvírás közben?

Ötlethiány könyvírás közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Könyvírással kapcsolatban lenne kérdésem.

Már több sztorit is elkezdtem írni (leginkább regényféleségeket), de ötletek hiányában soha nem jutottam sokáig. Ti honnan szereztek inspirációt? A jelenlegi (romantikus) történetemhez a fő szálat már kitaláltam, a szereplőkről jellemzést írtam (bár ott is vannak hiányosságok), lebontottam fejezetekre, de azoknak is csak a lényege van meg, így sosem tudom sokáig nyújtani, maximum pár oldalasra sikerülnek. Az ötleteimet mindig lejegyzem, csak sajnos elég kevés van belőlük. Van esetleg tanácsotok, saját tapasztalatotok, hogy hogyan lehetnék kreatívabb, ötletekkel telibb, hogyan tudnék bővebben írni? Vagy lehet, hogy ezen nem tudok változtatni? :(

A válaszokért előre is nagyon hálás vagyok! <3



2021. máj. 15. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy ír. Sajnos vannak akiknek nem megy a hosszabb, fondorlatosabb történetek megírás, de piszokjó novellákat írnak.

Ezt sajnos ki kell tapasztalni. De ne keseredj el, minden képesség fejleszthető.

Egyébként lehet hogy csak nem jó témát választottál. Mert pl én simán felhúzok egy komplex fantasy világot, de képtelen vagyok jó krimit írni.


A lényeg hogy olvass sokat. Verseket, novellákat, regényeket, bármit ami érdekel. Ettől nő a szókincse, megtanulsz helyesen fogalmazni. Ne csak egy írótól olvass, mert akkor nagyon átveszed az ő stílusát, és nem alakítod ki a sajátod.

Ahoz hogy jó könyvet írj sokat kell gyakorolni.

2021. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval! Még annyit tennék hozzá, hogy lehet pont azért nem megy az írás, mert mindent igyekszel előre kitalálni. Én például sokkal jobban szeretem, ha elkezdek írni, és ha közben eszembe jut valami - ami későbbre jó lesz, - gyors feljegyzem.


( A mostani írásomat is így csinálom. 16 000 szónál tartok, továbbá 3 mellékes fájlom van hozzá, amiben ötletek vannak legépelve. Tehát nem lehetetlen így írni.)


Én inspirálódok:

- Zenékből (Van külön listám hozzá)

- Pinteresten nézek képeket hasonló témában/hangulatban

- Festményeket, rajzokat nézek.

- Helyet változtatok. (Ha például sétálok az erdőben, vagy bemegyek egy különös boltba stb abból is lehetnek új ötleteid!)

- Különleges álmok.

- Megkérdezek valakit, hogy ő mit csinálna az adott helyzetben. (Úgy értem, amiben éppen a főkarakter van a történetben)

2021. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Képzeld el h mi lenne vicces drámai vagy aggasztó ha veled történne mint főszereplővel.
2021. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Erre én is gondoltam, hogy lehet azért nem megy, mert egy sima romantikus történetbe nem lehet olyan sok egyedi dolgot írni mint pl. egy fantasy-be. (vagyis én képtelen lennék rá) Ezért szerintem én is hozzácsapok a sztorimhoz valami különlegesebb témát. :D Szeretek olvasni is, lehet, hogy a következő olvasmányomat "írói" szemmel fogom nézni.


#2: Azt hallottam, hogy az ötletek mindig az utcán rejtőznek. :D Nagyon tetszenek az ötletek amiket felsoroltál, mindenképp kipróbálom őket.


#3: Már próbáltam, de sajnos nem ment. :(

Köszönöm mindenkinek! <33

2021. máj. 18. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem! ^^ #2
2021. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!