Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Osztatlan közös tulajdonú...

Osztatlan közös tulajdonú erdőben az egyik tulajdonos vághat ki fákat a többi tulajdonos tájékoztatása/megkérdezése nélkül?

Figyelt kérdés

Osztatlan közös tulajdonú erdő tulajdonosa rajtam kívül még egy természetes személy.


Két héttel ezelőtt mindenféle jelzés nélkül több különböző korú, 90%-ban vágáséretlen egészséges fát vágott ki.


Még járatlan vagyok az erdőgazdálkodás teljes területét tekintve, így például a fakitermelésre vonatkozóan nem tudom, hogy jogi szempontból megtehette ezt vagy szabálytalanul járt el?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 31. 16:57
 1/2 DanSmith07 válasza:

Mekkora a tulajdoni hányadod? Kötöttél valamiféle szerződést akár szóban vagy írásban a haszonélvezettel kapcsolatban?


2021. jan. 1-től lépett érvénybe a közös használatú, osztatlan tulajdonú földek felszámolását célzó törvény. Nem lehet, hogy ezt figyelembe véve a tulajdonostárs egy utolsó haszonszerzést kísérel meg?

2021. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves DanSmith07,


köszönöm a választ.


1.2 ha a rám eső rész, 0.5 ha a tulajdonostársé.


Haszonélvezeti szerződésem nincsen.

Ha tudtam volna szükséges ilyet is kötni, akkor biztosan lenne; ha jól 'érzem' - gondolom ez kellene ahhoz, hogy a beleegyezésem nélkül a másik fél ne tudjon fákat kivágni...


Ha neki sincs ilyen haszonélvezeti szerződése az előző tulajdonossal, akkor lehet, hogy mégis szabálytalanul járt el?


Az meglehet, hogy haszonszerzési céllal tette, vagy azért, hogy azt bizonyítsa, hogy ő műveli a területet - így a 'bekebelezési sorban' meg tudna előzni.

2021. jún. 2. 06:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!